Nieprzeczytane posty

Najlepsze miejsca turystyczne

1
Użytkownicy portalu trip Advisor wybierali najlepsze miejsca recepcji turystycznej, kierując się swoim upodobaniami i smakiem. A wybór był trudny, bo obejmował wszystkie miasta na całym świcie. Ostatecznie uhonorowano 70 z nich, po 10 w Europie, USA, Kanadzie, Azji, Ameryce Środkowej i Południowej, Południowym Pacyfiku i Indiach.
W USA najwięcej zwolenników ma Nowy Orlean, który wyprzedza Napa i Chicago. Cieszący się popularnością w Europie Nowy Jork jest dopiero 6. A słynące z kasyn Las Vegas uplasowało się na przedostatniej, 9 pozycji. W zestawieniu zabrakło m.in. takich miast jak Waszyngton czy Los Angeles. Czy to oznacza, że nie warto tam jechać?
Pierwsze miejsce na azjatyckiej liście zajął Bangkok, przed drugim Hong Kongiem. W środku stawki, bo na 5 pozycji jest japońskie Sapporo. Natomiast na 8 znalazł się koreańska stolica – Seul.
Liderem europejskiej listy jest Florencja. Kolejno za nią Paryż i Rzym, wyprzedzający kolejne włoskie miasto Sorrento. Również miejsce 6 i 7 przypadło włoskim aglomeracjom- Sienie i Bolonii. Włoską dominację przerwał angielski York, któremu przypadła 5 pozycja. Stawkę zamykają San Sebastian, Barcelona i ostatni – 10 Edynburg.
Włochy ulubionym krajem miłośników dobrego jedzenia i wina, to wniosek z europejskiego rankingu. Niemniej jednak nie można zapominać, że gusta są różne, więc nie każdy się z tym zgodzi. Pozostaje nadzieja, że kiedyś na takiej liście znajdzie się Polska.

Zródło trawel trade
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Najlepsze miejsca turystyczne

2
A ja znowu mogę polecić bardzo fajne miejsce, ale w Polsce. Nie trzeba jechać daleko, aby znaleźć coś ładnego i przy okazji ciekawego z turystycznego punktu widzenia. Byłem w tamtym roku w Janowie Lubelskim w ośrodki rekreacyjnym Zoom Natury. Idealne miejsce na wypad większą ekipą, mają tam park linowy, jest plaża, są ścieżki rowerowe - nie sposób się tam nudzić.

Re: Najlepsze miejsca turystyczne

5
A ja osobiście lubię spędzać wolny czas w fajnym miejscu które jest zaledwie 30 km od mojego miejsca zamieszkania: w centrum rekreacyjnym Promenadzie ;) Oferują bardzo dużo fajnych możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu: liczne sporty wodne, drużynowe, golf, kajaki tak więc nigdy mi się tam nie nudziło.
Mi szczególnie smakuje jedzonko : mają tam chyba najsmaczniejszą kuchnię amerykańską pod słońcem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Najlepsze miejsca,miasta,plaże i inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości