Nieprzeczytane posty

Idealny czas na Wakacje

1
Wakacje dobiegły końca, na szczęście jednak nie dla wszystkich oznacza to brak szans na relaks! Dla wielu to dopiero początek urlopu. Wypoczynek w jednym z egipskich kurortów to propozycja dla tych, którzy komfortowe i udane wakacje wolą spędzić poza szczytem sezonu. W Egipcie nawet w miesiącach jesienno-zimowych temperatura powietrza wynosi blisko 30°C, a temperatura wody nie spada poniżej 20°C. Dlatego do kraju faraonów warto się wybrać się o każdej porze roku.



Egipt, Sharm el Sheikh


Plaża Hurghada, Egipt
fot. Andrzej Kruczkowski/Magazyn Nurkowanie
Turystów niezmiennie przyciągają piaszczyste plaże, ciepłe morze, bogactwo kulturowe oraz podwodna fauna i flora. To wszystko można podziwiać udając się do popularnych miejscowości turystycznych Egiptu, takich jak Hurghada, Sharm El Sheikh, Taba czy Marsa Alam.

Hurghada
Niegdyś Hurghada była małą wioską rybacka, jednak w ciągu kilkudziesięciu lat zmieniła się w kwitnący kurort. Dziś do dyspozycji turystów są malowniczo położone hotele, długie piaszczyste plaże i liczne lokale rozrywkowe. Wielbiciele aktywnego wypoczynku mogą wybrać się na wyprawę quadem na pustynię lub rejs statkiem, podczas którego nurkując z tzw. fajką lub w pełnym akwalungu będą mogli podziwiać uroki podwodnego świata. Dla tych, którzy nie przepadają za morskimi kąpielami doskonałym rozwiązaniem może być wycieczka łodzią podwodną Sindbad, zanurzającą się na głębokość 22 metrów, skąd „na sucho” można podglądać kolorowe ryby i rafy koralowe.
Dzisiejsza Hurghada jest najnowocześniejszym kurortem oferującym liczne formy wypoczynku, rozrywki oraz ośrodki SPA. W bezpośrednim sąsiedztwie miasta leżą mniejsze miejscowości, takie jak Safaga, El Gouna, Makadi Bay i Sahl Hasheesh. Cały region jest doskonałą bazą wypadową w dalsze regiony Egiptu, m.in. Kairu i Luxoru.

Sharm el Sheikh
Sharm el Sheikh to najczęściej odwiedzany kurort na Półwyspie Synaj. Wspaniałe warunki klimatyczne, doskonałe miejsca do nurkowania oraz bogata oferta hoteli sprawiają, że jest to miejsce idealne na wypoczynek o każdej porze roku, nawet wtedy, gdy w Polsce temperatura spada poniżej zera. Sharm el Sheikh kusi także bogatą ofertę rozrywek oraz ekscytujących sportów wodnych: poza nurkowaniem (także z rurką), żeglowaniem, windsurfingiem i kitesurfingiem, w Sharm El Sheikh można sprawdzić się nawet w skokach ze spadochronem z helikoptera. Popularne są także safari po pustyni, wycieczki do niezwykłego klasztoru Św. Katarzyny czy wyprawy w majestatyczne Góry Synaj. O zdrowie ciała i ducha można zadbać w jednym z profesjonalnych ośrodków SPA. W pobliżu Sharm el Sheikh znajduje się słynny Park Narodowy Ras Mohammad, znakomity obszar do nurkowania, przez wielu ludzi uznawany za najpiękniejszy podwodny ogród na świecie. W okolicach Sharm do dyspozycji nurków jest ponad 250 raf koralowych, a szacunkowa liczba gatunków ryb przekracza tysiąc!



Marsa Alam
Od kiedy w 2001r. otwarto międzynarodowy port lotniczy w Marsa Alam, ten położony około 220 km na południe od Hurghady, region, bardzo szybko się rozwija. Goście mają do dyspozycji zarówno luksusowe hotele, jak i eko-domki inspirowane beduińskim stylem życia.

Miejsca nurkowe dla doświadczonych nurków dostępne z Marsa Alam zaliczają się do najbardziej atrakcyjnych w rejonie Morza Czerwonego. Nienaruszone rafy koralowe i bogactwo gatunków fauny morskiej, wśród nich diugonie, żółwie idelfiny, to najważniejsze atuty Marsa Alam. Nowo powstały port jachtowy Port Ghalib Marina w Marsa Alam to siedziba luksusowych hoteli, ośrodków wypoczynkowych oraz setek eleganckich jachtów. Marsa Alam jest znany na całym świecie pośród miłośników kitesurfingu, a także doskonałym punktem wypadowym wypraw w dzikie rejony kraju.

Zródło artykułu wp.pl
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Idealny czas na Wakacje

2
Ja się do tych szczęśliwców, którzy dopiero maja urlop przed sobą zaliczam. Zdecydowanie wolę wrzesień na wypoczynek, gdyż jest już po głównym sezonie, zaczęła się szkoła i dzięki temu można odpoczywać w spokoju a nie wokół biegających i rozkrzyczanych dzieci. A i ceny są wówczas dużo niższe niż w sezonie. A to też ma znaczenie.

Re: Idealny czas na Wakacje

3
No właśnie a nasz szanowny forumowicz nie napisał nam zbyt wiele odnośnie przygotowań do podróży. Czekamy zatem na troszkę więcej szczegółów drogi Sukuleńcie odnośnie przygotowań do wyjazdu. Czy masz już wszytko zaplanowanie w 100 % czy liczysz raczej na spontaniczny wyjazd.

Ps nie wiem czy miałeś przyjemność zajrzeć do naszej nowej sekcji związanej z filmami podróżniczymi, jest tam również film o Grecji, być może zainteresuje cię, zwłaszcza tuż przed wyjazdem

Filmy podróżnicze
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Idealny czas na Wakacje

4
Jako, że jadę a właściwie lecę z biurem podróży to tych przygotowań zbyt wiele nie mam. Dziś dokonałem sporo niezbędnych zakupów na ten wyjazd. Celem mojej podróży jest Kreta a konkretnie miejscowość Stavros położona 14 km na południe od Chani i ok. 30 km na zachód od Retymnionu. W internecie już sobie poczytałem co tam warto zobaczyć i nawet dość sporo tego jest. Na miejscu sam sobie ustalam plan na bieżący dzień. Z wycieczek fakultatywnych nie korzystam. Te same w lokalnych biurach są dwa razy tańsze. Ciągle się jeszcze waham nad rejsem na Santorini gdyż jest to dość spory koszt. Całodniowa wycieczka kosztuje 120 euro. Na miejscu podejmę decyzję. Może znajdzie się jakaś tańsza oferta. Do sekcji z filmami oczywiście zajrzałem i o Grecji sobie pooglądałem. Zawsze na swe wyjazdy biorę małą kamerkę gdyż oprócz zdjęć miło jest sobie w ramach wspomnień obejrzeć "na żywo". A po powrocie oczywiście podzielę się z forumowiczami wrażeniami i pochwalę się fotkami.

Re: Idealny czas na Wakacje

5
Chociaż ekskluzywne i egzotyczne wczasy ciągle sporo kosztują, z roku na rok pojawia się coraz więcej chętnych na tego typu wyjazdy. Może mi się kiedyś też taki przytrafi ;)

Polecam artykuł, w którym opisują najbardziej luksusowe hotele z różnych miejsc na świecie.

http://turystycznyblog.pl/luksusowe-wakacje-zaplanuj-ekskluzywne-wczasy/


Ostatnio przesunięty w górę 27 sty 2018 13:41 przez: admin.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum naszego forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości