Nieprzeczytane posty

Tam daleko - miejsca mało znane

1
Witam wszystkich podróżników!
Mam na imię Ola, chociaż po roku mieszkania w Portugalii, za granicą przedstawiam się raczej pełnym imieniem, Aleksandra :)
Niedawno zaczęłam prowadzić swój blog podróżniczy, chociaż przyznam, że biłam się długo z myślami czy w ogóle go zakładać. Tyle jest już w sieci tego rodzaju stron… Dwie rzeczy przesądziły o mojej decyzji na tak, obie związane z celami moich ostatnich podróży. We wrześniu zeszłego roku, pracując w Riwierze Tureckiej, wybrałam się na kilka dni na wschód Turcji. Chciałam bardzo zobaczyć najstarszą świątynię świata (o czym na moim blogu) – Göbekli Tepe. Okazało się, że w języku polskim bardzo niewiele jest na ten temat w sieci. Informacje, które udawało mi się wygrzebać, zwykle pochodziły sprzed dobrych kilku lat, nie wiedziałam więc na ile są aktualne. Koniec końców wyprawa się udała wyśmienicie, o czym możecie teraz przeczytać na moim blogu.
Drugim wyjazdem był Iran, początkiem tego roku. Miała to być wyprawa samotna i długo biłam się z myślami czy to w ogóle jest dobry pomysł. W końcu stwierdziłam „raz kozie śmierć”. Przyznam, że dużo mi pomogły informacje na blogach kobiet, które również samotnie podróżowały po tym kraju. Okazało się, że dokładnie wszystko, co przychodzi do głowy, kiedy pada słowo Iran, to wyłącznie rezultat wybiórczych informacji medialnych i nijak się ma do rzeczywistości. Sprawdziło się natomiast to, co czytałam na wielu blogach: że to kraj pięknych zabytków i najprzyjaźniejszych ludzi pod słońcem!
Podróżuję już długo, w zasadzie od 2008 roku, ale dopiero teraz postanowiłam coś niecoś o moich wyjazdach napisać. Będę się skupiać raczej na miejscach nietypowych, właśnie takich, o których trochę mniej lub w ogóle ciężko znaleźć informację. Chociaż pewnie nie odmówię sobie przyjemności pisania o miejscach, które szczególnie mi się spodobały, a są być może bardziej znane. W tym o mojej ukochanej Portugalii, gdzie mieszkałam rok, kiedy jeszcze w Polsce mało komu przychodziło do głowy zwiedzać ten kraj, pewnie ze względu na trudne wtedy połączenie komunikacyjne.
Zapraszam więc na http://tamdaleko.pl

Obrazek
O moich podróżach: http://tamdaleko.pl/ (partner forum)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Reklama blogów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

cron