Nieprzeczytane posty

Staże, praktyki w Indonezji

1
Za radą backpackera zakładam nowy temat o wyjazdach do Indonezji w ramach praktyk i staży :) ogólnie pomysł wydaje mi się bardzo kuszący, bo osobiście boję się jechać na własną rękę na koniec świata a taki półzorganizowany wyjazd z możliwością zarobku wydaje mi się genialną alternatywą! :D może ktoś ma podobnie jak ja?
ktoś się już wypowiadał o stażach w temacie wyżej, ktoś wspomniał internship-indonesia.com, ktoś opowiedział o swojej córce, ale super by było mieć trochę więcej informacji, gdyby ktoś się wymienił doświadczeniami... Zapraszam :D

Re: Staże, praktyki w Indonezji

2
Doświadczenia nie mam póki co w tym temacie, tym bardziej że nawet w Indo jeszcze nie byłam. Ale wydaje mi się, że planując taki wyjazd dobrze by było wyjść na zero - niespecjalnie podoba mi się perspektywa praktyk, darmowych najpewniej albo takich, za które jeszcze trzeba dopłacać... i dokładania góry pieniędzy do tego interesu. Natomiast, jeśli jest to zwykła praca, sytuacja wygląda inaczej. przyznać tylko muszę, że ofert pracy (przynajmniej jeśli chodzi o naukę j.angielskiego) z Indonezji nie spotkałam. Chiny owszem, Indo jakoś nie.

Re: Staże, praktyki w Indonezji

3
Z ciekawości wszedłem na stronę tych staży w Indonezji, można tam poczytać sporo pozytywnych głosów:
Hey! My name's Dea & I'm from the Philippines, Indonesia's neighbor to the north. I spent about 7 weeks in Indonesia working on anything & everything tourism-visiting several places, learning new cultures and sharing about my own country. Possibly because of the cultural differences, I'd have to say it was the best life-changing experience in all 21 years of my life. New people, all of whom are very much willing to enrich your experience, means a clean slate for you. If you're looking to escape the routine and mundane life, Indonesia's a good place to get that!
źródło: internship-indonesia

Wyszukałem też ich profil na FB: http://www.facebook.com/pages/Internshi ... 8909063867 - można poczytać co piszą uczestnicy i pewnie o wszystko zapytać.
byle dalej...

Re: Staże, praktyki w Indonezji

4
Moja znajoma była na takim stażu w jednym z krajów azjatyckich i bardzo sobie chwaliła. Ja osobiście byłam w Indonezji przez 2 tygodnie. Jest to kraj warty odwiedzenia. Na pewno na początku wszystko będzie inne, dziwne i można się chwilowo załamać. Ale po kilku dniach człowiek przyzwyczaja się do innej kultury, innego jedzenia jak też innego klimatu.
Osobiście bardzo tęsknię za Azja :(. A jak wyjeżdżałam pierwszy raz to klęłam w duchu gdzie oni mnie wysyłają.
Fan Page - Globtroter

Re: Staże, praktyki w Indonezji

7
Szczególnie, że z tego co się wczytuje to dostaje się tam jakieś kieszonkowe, więc na takim stażu chyba nie wychodzi się stratnym.

Słyszeliście o czymś takim jak gap a year? Kiedy ta moda do nas zawita na dobre, taki wyjazd do Indonezji będzie jedną z najlepszych opcji.

Re: Staże, praktyki w Indonezji

8
Według mnie największym plusem jest zwiedzanie. Można zobaczyć całą Indonezję a nawet polecieć do Singapuru czy Kuala Lumpur, bo ich LCCs mają bardzo tanie bilety. Będąc w Singapurze poleciałam za kwotę 150 zł do KL.
Warto zwiedzić Azję oj warto :)

Re: Staże, praktyki w Indonezji

9
backpacker pisze: Słyszeliście o czymś takim jak gap a year? Kiedy ta moda do nas zawita na dobre, taki wyjazd do Indonezji będzie jedną z najlepszych opcji.
Dałbyś radę przybliżyć co to takiego, na czym dokładnie polega i dlaczego uważasz, że wyjazd do Indonezji byłby najlepszą z opcji? Przyznam, że zaciekawiło mnie, a pierwszy raz słyszę :)

Re: Staże, praktyki w Indonezji

10
Gap a year to dokładnie "Najbardziej popularny jest gap year w trakcie studiów, przed ich podjęciem lub po ich skończeniu, podczas zmiany pracy, przed lub po ślubie, przed dziećmi lub po ich wychowaniu. Czas ten jest wykorzystywany na zdobycie doświadczenia w nowym, odmiennym środowisku i kulturze, jako nauka samodzielności czy też realizacja marzenia o „podróży życia”.

Jedną z jego form jest praca jako wolontariusz za granicą lub udział w programie praktyk i staży zagranicznych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Indonezja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości