Nieprzeczytane posty

Zdjęcia Oświęcim

1
Po obejrzeniu poniższych zdjęć aż przeszły mi ciarki. Powinniśmy docenić to co mamy. Na szczęście okres wojenny to już przeszłość. Należy jednak pamiętać o tych, którzy tam zginęli i pamięć o nich powinna być wiecznie żywa. Zdjęcia możemy obejrzeć dzięki uprzejmości naszego eksperta z Bułgarii.

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Zdjęcia Oświęcim

3
Ja miałam okazję zwiedzić Oświęcim będąc jeszcze w szkole podstawowej. Nasz wychowawca zabrał nas na tę wycieczkę, sam chcąc poznać to miejsce, które nie należy do szczególnie przyjemnych. Pamiętam było to jesienią i wiał tak silny wiatr, że myśleliśmy, iż pourywa nam głowy. Gdy przewodnik opowiadał nam o głodujących ludziach stojących godzinami na zimnym placu w samych koszulach nocnych mieliśmy łzy w oczach, ale gdy weszliśmy do środka i zobaczyliśmy okulary, włosy i inne wystawione w muzeum eksponaty już wielu z nas płakało bez skrępowania. Niesamowite wrażenie robią także piece i prycze, choć nie wiem, czy pryczami można nazwać tych kilka desek na których musieli się gnieździć ludzie. Po tej wycieczce wielu z nas nabrało szacunku do życia, choć byliśmy jeszcze nastolatkami.

Re: Zdjęcia Oświęcim

4
Wg mnie oświęcim jest miejscem obowiązkowym do zobaczenia dla każdego i często taak jest że ludzie z europy je odwiedzają. problem jednak jest taki że to najczęściej młodzież z podstawowki którą to wstrząśnie na 5 minut i zaraz zapomną gdzie byli i co zobaczyli. Powinni organizować przyjazdy dla ludzi 17-22 lata wtedy to najlepiej działa na rozumienie historii.
latarki LED na każdą okazję, na każdą kieszeń

Re: Zdjęcia Oświęcim

5
Tak, dzieciaki szkolne jeszcze nie do końca są świadome tego, co się dzieje na świecie. Są zazwyczaj otoczone opieką rodzicielską i mają zapewnione swoje podstawowe potrzeby. Nie rozumieją zimna, głodu, wojny. Taką wycieczkę powinni odbyć ludzie starsi, bardziej świadomi życia.

Re: Zdjęcia Oświęcim

8
Byłam tam w ostatniej klasie gimnazjum i uwierzcie mi dla takiego dziecka jest to wstrząsający widok. Przez połowę wyjazdu tłumiłam w sobie łzy. Tragedia ta jest mi o tyle bliska, że dziadek mojej mamy zginął w podobnym obozie bo znalazł się w złym miejscu o złym czasie. Najbardziej jednak bolał mnie fakt, że koledzy z mojej klasy nie potrafili się tam zachować...
Patronka mojego rodzinnego miasta św. Edyta Stein zmarła właśnie w tym obozie. Wszystkim zainteresowanym polecam jej biografię.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświęcim”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości