Nieprzeczytane posty

Re: Kosmetyki ORGANICZNE- Co sądzicie?

14
Osobiście bardzo lubię organiczne kosmetyki. Niestety jednym z mankamentów, o których już wspominałyście jest wysoka cena. Jeśli producent zdecyduje się, by oddać kosmetyk do przebadania (bo chce dostać Ecocert) to musi za to sporo zapłacić. Później my kupując taki produkt, "składamy się" na taki certyfikat i płacimy za kosmetyk więcej. Z takimi kosmetykami jest też jeszcze jeden problem. Mianowicie, jeśli jest się alergikiem (jak ja) to trzeba uważnie czytać skład produktu. Jeśli do produkcji został użyty bądź co bądź naturalny i pewnie nawet organiczny wyciąg z orzecha to jest to oczywiście chwalebne, ale jeśli jesteśmy uczulone właśnie na orzechy to może to się skończyć dla nas kiepsko.
A jeśli chodzi o produkty do włosów to miałam kiedyś do czynienia z rewelacyjnym produktem. Pachniał sianem (dla mnie raczej minus), ale włosy po nim układały się rewelacyjnie. Reasumując: myślę, że trzeba znaleźć dla siebie odpowiednią markę i odpowiednie produkty i się ich trzymać :).

Re: Kosmetyki ORGANICZNE- Co sądzicie?

15
Powiem wam szczerze że kosmetyki organiczne wywróciły mój świat do góry nogami. Postaram się krótko opisać moją sytuację:) Od pierwszego roku studiów zmagałam się z trądzikiem. Byłam pod opieką czterech różnych dermatologów, którzy katowali mnie na zmianę hormonami, sterydami, maściami, antybiotykami i drogimi kosmetykami z różnymi efektami. Czasem było lepiej, ale średnio po około 2-3 miesiącach od zakończenia kuracji trądzik wracał. W zeszłym roku na wiosnę postanowiłam że mam dość i poprostu się poddałam. Na jesieni zeszłego roku wyprowadziłam się do Oslo i zamieszkałam razem z koleżanką ze studiów, która jest zajawiona na punkcie kosmetyków naturalnych. Zaczęło się od tego że dawała mi do wypróbowania różne maseczki, olejki itd. Od grudnia po jej namowach zaczęłam używać tylko naturalnych kosmetyków- oprócz dezodorantów i pasty do zębów- na to nie mogę się jakoś przestawić. Po dwóch pierwszych miesiącach kiedy skóra mojej twarzy trochę wariowała, wszystko ustąpiło. A efekty są zadziwiające. Przez kilka lat prawie codziennie pojawiało mi się po kilka nowych wyprysków na policzkach, brodzie, szyji i plecach. Teraz zdarzają mi się pojedyńcze maleńkie wypryski przed okresem. Zostały mi tylko małe czerwone blizny, które znikają wraz z czasem. Dalej trudno mi uwierzyć w to że po prawie sześciu latach ciągłej walki udało mi się w tak prosty sposób pozbyć mojego koszmaru i żałuję że wcześniej któs mi nie poradził takiego rozwiązania.
Mogę wam polecić kilka fajnych rzeczy z czystym sumieniem. Jeśli chodzi o twarz to do mycia używam mydła z oliwy z oliwek, do smarowania olejku arganowego na noc oraz na dzień kremu z brzozowo-nagietkowego firmy Sylveco, oprócz tego raz na 2-3 dni używam maseczki z czarnej glinki (można jej też używać na całe ciało- redukuje cellulit).
Na włosy rewelacyjny jest olejek kokosowy- najlepiej nałożyć na włosy na kilka godzin lub na noc i później spłukać. Na początku stosowałam różne szampony, po których też mi się zaczęly łamać włosy, ale znalazłam szampony i odzywki firmy faith in nature, ale nie wiem czy są one dostępne w Polsce, po których włosy mam błyszczące, mocne i co najważniejsze mogę myć głowę raz na 3 dni kiedy wcześniej myłam ją codziennie.
Co do ciała to stosuję olejek migdałowy- wystarczy posmarować się 2-3 w tygodniu, ale raczej nie przed wyjściem z domu ponieważ jest on bardzo tłusty. Od czasu do czasu nakładam też wspomnianą wcześniej czarną glinkę lub smaruję się mieszanką olejku migdałowego z olejkiem cynamonowym- ale tylko w okolice dotknięte cellulitem i po około 15 minutach trzeba go spłukać.

Re: Kosmetyki ORGANICZNE- Co sądzicie?

18
Esterkaa pisze:W temacie organicznym powiem tyle - nie stosuje, wszystko mnie uczula (pomimo rzekomego braku chemii).
Nie tylko chemia uczula. Wiele składników naturalnych wywołuje u nas reakcje alergiczne czy tzw zapychanie porów.
Kupując kosmetyki organiczne należy faktycznie zapoznać się ze składem INCI, gdyż zdarzają się producenci nadużywający określenia "organiczny". Z mojego doświadczenie wynika, że takie specyfiki działają łagodnie, długofalowo. U mnie nie ze wszystkimi problemami sobie radzą np. przebarwienia czy silniejsze oczyszczenie.

Re: Kosmetyki ORGANICZNE- Co sądzicie?

19
Faktycznie zazwyczaj są dość drogie, ale w sklepie internetowym Twoja Przyprawa widziałam jakieś żele pod prysznic, balsamy, szampony itp - niby eko, ale w cenach podobnych jak większość kosmetyków Dove, Nivea itp. Przez Internet jeszcze u nich nic nie zamawiałam, ale byłam wiele razy w sklepie stacjonarnym i jest to od pewnego czasu mój ulubiony sklep :) Jak na razie robiłam jedynie zapasy wszelkich bakalii, nasion jadalnych itp, ale jak tylko skończę swój obecnie używany żel pod prysznic to zamierzam wypróbować coś z ich oferty.
http://planujemywakacje.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kobieta w podróży”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości