Nieprzeczytane posty

Re: Mazury atrakcje turystyczne

11
Chciałem wspomnieć o mojej wizycie w Ostródzie.

Po opuszczeniu pociągu ( po lewej stronie ) zaczyna się jezioro Drwęckie. Od tej strony tzn tuż przy stacji w stronę molo, ciągną się domki do wynajęcia, cena przystępna, piękne widoki, obok cała infrastruktura
Screenshot_1.png
Screenshot_1.png (1.39 MiB) Przejrzano 1283 razy
podążając dalej tą stroną docieramy do molo i na deptak, super miejsce. W lecie w centrum odbywa się festiwal disco polo a kilka dni wcześniej niektóre zespoły grają właśnie na molo. Także i tu znajduje się informacja turystyczna, oraz biuro żeglugi. Można tu kupić bilet na statek po jeziorze oraz na trasę kanałem Elbląskim aż do właśnie Elbląga. My wzięliśmy dwu godzinny rejs, wystarczył a także rowerek ( tzn wypożyczyliśmy go w miejscu z powyższego zdjęcia ) i przypłynąłem pod molo aby zabrać żonę.

Polecam także poniższy spacer
Screenshot_2.png
Screenshot_2.png (1.38 MiB) Przejrzano 1283 razy
Na końcu trasy ( tam gdzie jest kwadrat) znajduje się plaża, cisza i spokój. To miejsce należy do 4 gwiazdkowego hotelu, osobiście polecam całą trasę ok 1,5 godziny Tylko wy i natura
Ostatnio zmieniony 07 maja 2020 19:47 przez Alex, łącznie zmieniany 1 raz.
Zobacz nowy wymiar podróży. Podróże,przewodniki,ukryte miejsca.Zapraszam na mój nowy portal podróżniczy

Re: Mazury atrakcje turystyczne

12
Koncerty odbywają się na stadionie
Screenshot_3.png
Screenshot_3.png (2.03 MiB) Przejrzano 1281 razy
Natomiast centrum znajdziemy tu
Screenshot_4.png
Screenshot_4.png (1.82 MiB) Przejrzano 1281 razy
Przy czym warto dodać że zycie w Ostródzie kręci się dookoła mola
Molo.png
Molo.png (2.5 MiB) Przejrzano 1281 razy
Jeśli chcielibyście naprawdę uciec od zgiełku miasta to polecam inne jezioro w Ostródzie,
Screenshot_5.png
Screenshot_5.png (3.06 MiB) Przejrzano 1281 razy
rewelacja, sami lokalni, ładna plaża. Przybywałem tu niemalże codziennie. Polecam także restauracje i bar w podziemiach w zamku, super klimat, obowiązkowo musicie się także wybrać autobusem na jeden lub dwa dni do Olsztyna. Jeśli natomiast będziecie w Ostródzie podczas mistrzostw świata, które odbywają się w Starych Jabłonkach to polecam aby się tu wybrać nawet na jeden dzień, piękna okolica, lasy jeziora i piłka plażowa, super.

Więcej o Ostródzie przeczytacie w linku poniżej

Ostróda forum
Zobacz nowy wymiar podróży. Podróże,przewodniki,ukryte miejsca.Zapraszam na mój nowy portal podróżniczy

Re: Mazury atrakcje turystyczne

13
Mazury to miejsce które od zawsze kojarzy mi się z jeziorami, rowerkami wodnymi, żaglówkami a także z lodami i pizzą. Jeśli tylko pogoda dopisuje to wakacje na Mazurach zawsze są udane. I choć czasami staram się uciekać od gwaru turystów, to Giżycko jest tutaj wyjątkiem. Miejsce to jako jedno z najpopularniejszych kierunków na Mazurach cieszy się ogromną popularnością i nie utraciło ono swojego klimatu, pomimo dużej ilości turystów. To tutaj znajdziemy jeden z największych portów, głównie za sprawą lokalizacji, Giżycko jest bowiem położone nad czterema jeziorami: Kisajno, Tajty, Wojsak, Niegocin.Ja zatrzymałem się nad jeziorem Kisajno i nie żałuję, widoki były przepiękne, chodź możecie znaleźć także inne miejscówki w okolicy innych jezior, przy czym zakwaterowanie w domkach wymaga pewnych poszukiwań i warto zarezerwować wszystko z dużym wyprzedzeniem. Do wyboru domki zlokalizowane bliżej centrum lub te nad samym jeziorem z dala od cywilizacji.

Jeśli chodzi o główne atrakcje to oprócz żeglowania oraz wszelkich sportów wodnych polecam Twierdzę Boyen. Znajdziemy tu bardzo ciekawe fortyfikacje, te zakątki pobudzają wyobraźnię. Znajdziemy tu warsztat burmistrza, laboratorium prochowe, spichlerz, opuszczone budowle, istny raj dla dzieciaków a u nas dorosłych włącza się zapotrzebowanie na odkrywanie. Kolejna propozycja to Wieża Ciśnień z widokiem na okolice. Jeśli chodzi o jedzenie to polecam karczmę Stary Młyn, która słynie z pierogów z wędzonym węgorzem. Kolejna propozycja to Siwa Czapla, gdzie polecam spróbować sandacza lub okonia z patelni i zupę. Polecam także smażalnie ryb Pod Strzechą.

Polecam także temat:

Mikołajki
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Mazury atrakcje turystyczne

14
Idealnym połączeniem zwiedzania Ostródy może był właśnie poznanie atrakcji Olsztyna, jak wspomniał Alex nie jest daleko, a jest tu wiele do zobaczenia, warto zatem połączyć te miejsca aby zwiedzić zarówno Mazury jak i Warmię.
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości