Nieprzeczytane posty

Atrakcje Genewy

1
Tym razem zabieramy was do miejsca o którym mówi się że jest stolicą Szwajcarii a nie jest. Jest ona na pewno ogromną metropolią i może zaoferować wszystko to co w dzisiejszym świecie może oczekiwać turysta. Znajdziemy tu światowej klasy atrakcje, mieści się tu także bardzo duży oddział ONZ, Światowa Organizacja Zdrowia czy organizacja handlu, nie wspominając już o banku światowym. Miasto to idealnie łączy ze sobą luksus bogatych hoteli, unikalnych butikowych sklepów z bardzo klimatycznymi kawiarenkami czy małymi hotelikami. W Genewie bo to o niej mowa znajdziemy ponad 150 różnego rodzaju organizacji międzynarodowych a o kosmopolityczności tego miasta mówi fakt że przemierzając jego ulicę spotkamy mieszkańców mówiących w przeróżnych językach. Genewa to miasto w którym można zostać na dłużej, może ona być także idealną bazą wypadową w piękne szwajcarskie Alpy czy na przykład do francuskiego Chamonix. Można się to zatrzymać na tydzień lub na 3 dni, tu każdy znajdzie coś dla siebie. My zatrzymaliśmy się w tym wyjątkowym mieście na trzy dni zanim udaliśmy się na zwiedzanie Wenecji . Przedstawiamy Wam najważniejsze atrakcje w mieście a także wspomnimy o tym gdzie zjeść i gdzie spać będąc w Genewie.
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Atrakcje Genewy

2
1) Jezioro Genewskie



2. CERN



3) Fontanna



4. Bains des Paquis



5. Cathedrale de St-Pierre



6. International Red Cross and Red Crescent Museum



7. Palais des Nations



8. Museum of Natural History (Museum d'Histoire naturelle)



9. Patek Philippe Museum



10. Jardin Botanique - Villa le Chene


Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Atrakcje Genewy

3
11. Plage de Port-Choiseul



12. Jardin Botanique Alpin de Meyrin



13. Broken Chair Sculpture



14. Chapel of the Maccabees

15. Parc La Grange



16. Musee D'Art Et D'Histoire



17. Parc Animalier Pierre Challandes

18. Parc Des Bastions



19. Palexpo



20. The Flower Clock



21. Musee d'ethnographie de Geneve



22. Maison Tavel



23. Le Jardin Anglais



24. Manor Geneve



25. Place Bourg du Four



26. Musee Ariana


Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Transport w Genewie

4
Lotnisko w Genewie, oddalone o 4 km od miasta, jest łatwo dostępne komunikacją miejską: pociągiem i autobusem, taksówką. Podróż pociągiem między lotniskiem a centralnym dworcem kolejowym w mieście (Gare Cornavin) trwa 6 minut, autobus do centrum miasta około 20 minut. Gare Cornavin jest wtedy węzłem komunikacyjnym, z którego można złapać tramwaj lub pociąg w dowolnym miejscu.
Na lotnisku działa wiele firm wynajmujących samochody. Autostrada łączy lotnisko z miastem i istnieje wiele różnych opcji parkingowych.


Bilet bezpłatny: Po przylocie do Genewy samolotem, na lotnisku można ubiegać się o bezpłatny bilet Unireso na 80 minut na transport publiczny w strefie 10 - Tout Geneve (centralna część Genewy, w tym lotnisko i większość hoteli). Biletomat do biletów bezpłatnych znajduje się w hali odbioru bagażu. W przypadku kontroli biletowej konieczne jest przedstawienie ważnego biletu lotniczego.

Bilet normalny: Możesz użyć pojedynczego biletu UNIRESO Strefa 10, aby dostać się do/z lotniska, ważny również na pociąg! Koszt biletu na 60 minutową podróż wynosi 3,00 CHF, ponieważ lotnisko w Genewie nadal należy do strefy 10.
Unireso jest zjednoczoną siecią genewskiego transportu publicznego (TPG), kolei federalnych (CFF) i transportu wodnego (SBB), dzięki czemu można korzystać z biletu na autobus, pociąg, tramwaj lub łódź (patrz poniżej).

Pociąg: Pociąg odjeżdża co 12 do 20 minut z lotniska w Genewie do głównego dworca kolejowego Gare Cornavin (i odwrotnie). Jedna droga trwa 6 minut. Z Gare Cornavin możesz złapać autobus/tramwaj praktycznie wszędzie.

Ważne informacje o tym jak podróżować po Szwajcarii taniej.

Lotnisko w Genewie - Genewa Gare Cornavin.
Pierwszy pociąg z Genewy na lotnisko GVA jedzie o 4:43, a ostatni o 0:07.
Pierwszy pociąg z lotniska GVA do Genewy odjeżdża o 5:07, a ostatni o 0:51.
Platforma kolejowa znajduje się w Centrum Handlowym Lotnisko, przez które trzeba przejść 5 minut pieszo, aby dostać się do Terminalu Lotniczego.
Autobus: Autobusy miejskie łączące lotnisko z Genewą zatrzymują się na lotnisku w Genewie co 9 do 15 minut. Autobusy 5 i 10 zawiozą Was do stacji kolejowej Gare Routiere lub Bel-Air w ciągu 12 - 18 minut.
Autobus nr 5: Lotnisko - Gare Cornavin - Bel-Air - Muzeum - Thonex-Vallard
Autobus nr 10: Lotnisko - Gare Cornavin - Bel-Air - Place des Eaux-Vives - Rive
Autobus nr 23: Lotnisko - Lignon - Grand-Lancy - ZIPLO
Autobus nr 28: Parfumerie - Vernier - Lotnisko - Grand-Saconnex - Narody - Jardin-Botanique
Aby wyszukać połączenie autobusowe/pociągowe z lotniskiem, użyj wyszukiwarki połączeń.
Przystanek autobusowy znajduje się bezpośrednio przed Terminalem Lotniczym.
Gare Routiere: Jeśli planujesz jechać z lotniska do Gare Routiere, wsiądź do szybkiego pociągu do Gare Cornavin, a następnie albo przejdź 5 minut pieszo w dół do Gare Routiere, albo przejdź 2 przystanki autobusem 8, 9 lub 25.

Taksówki: Dostępne na stanowisku taksówkowym. Maksymalnie 4 pasażerów. Średnio 70 CHF na podróż. 15-30 minutowy czas trwania podróży na Twój adres.

Hotele lotniskowe
Ponad 20 hoteli w pobliżu lotniska, w dobrych cenach.

Polecam także temat:

Przewodnik po Genewie
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Atrakcje Genewy

5
Najlepsze hotele w Genewie

https://www.tripadvisor.co.uk/Hotels-g1 ... otels.html

Najlepsze hostele i Airbnb


https://www.hostelworld.com/findabed.ph ... witzerland

https://www.airbnb.co.uk/geneva-switzerland/stays

Najlepsze restauracje w Genewie

https://www.tripadvisor.co.uk/Restauran ... eneva.html

Dyskusja o Genewie

Genewa forum
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Atrakcje Genewy

6
Bardzo fajny temat, byłem w Genewie 3 razy i za każdym razem przejazdem. Pierwszy raz jechałem do Chamonix, za drugim odwiedziłem boskie Saas Fe, natomiast ostatnim razem udałem się na zwiedzanie atrakcji Turynu. Wiele słyszałem o tym mieście ale jakoś nigdy nie miałem sposobności go odwiedzić aż w końcu się udało. Co do Genewy to jest to wyjątkowe miasto, jest drogo ale można znaleźć miejsca, gdzie jest taniej, no i to Founde, jadłem tu najlepsze Founde na świecie.
Zobacz nowy wymiar podróży. Podróże,przewodniki,ukryte miejsca.Zapraszam na mój nowy portal podróżniczy

Re: Atrakcje Genewy

7
Ja zawsze myliłem Genewe z Genuą :)
Jakoś tak mi się wydawało, że to jest to samo miasto tylko różnie zapisywane. W końcu w 2009 roku odwiedziłem Genuę, później mieliśmy przejeżdżać obok Genewy, już wiedziałem, że to dwa inne miasta.

Myślę, że zrobiłbym podobnie jakTy. Jadąc np. na Lazurowe można trasę wyznaczyć przez Genewę, poźniej do Lyonu i w dół.
Można by zrobić bardzo ciekawą trasę : Wieden >> Innsbruck >> Lichtenstein >> później zamiast górą przy Zurychu to dołem wzdłuż Alp (podejrzewam, że widok gór będzie piękny) jakimiś miejszymi drogami dalej do Genewy.

Re: Atrakcje Genewy

9
Kiedy ja byłem w Genewie (przejazdem) był to okres wakacyjny dla Szwajcarów + niedziela a co za tym idzie wszyscy powyjeżdżali, dosłownie, czułem się jak teraz podczas lockdown, ulice były puste, większość muzeów była zamknięta w tym moje ulubione miejsce, muzeum zegarków. Ale to z kolei pozwoliło mi przyjrzeć się dokładniej miastu, jego budowlom, fontannie i pięknym widokom. W ogólnym rozrachunku bardzo mi się podobało.

Polecam również temat:

Atrakcje Berno

Re: Atrakcje Genewy

10
Polecam Katedrę w Genewie. Poza niedawną neoklasyczną fasadą jest znacznie starsza, z architekturą, która pochodzi z XII wieku.
Od 1541 roku był to domowy kościół Jana Calvina, a jego osobiste krzesło wygląda jakby właśnie z niego wstał. Katedra została zbudowana na szczycie znacznie starszych budynków, wśród których znajduje się bazylika z IV wieku. Ten i wiele innych starożytnych śladów można odkryć pod ziemią na stanowisku archeologicznym.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Europa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości