Nieprzeczytane posty

Luwr

1
Luwr.jpg
Luwr.jpg (74.16 KiB) Przejrzano 10692 razy
Ten dawny pałac znajdujący się w Paryżu jest symbolem francuskiego stylu. Obecnie znajduje się tutaj największe Muzeum Sztuki. Największym symbolem nowoczesnego Luwru jest szklana piramida, która jest równocześnie wejściem do tego zabytkowego obiektu. W tym Muzeum znajduję się ponad 35 tysięcy dzieł sztuki, które pochodzą od czasów starożytnych, aż do połowy XIX wieku. W tym wiele najsłynniejszych okazów takich jak: Stela z kodeksem Hammurabiego, Mona Lisa, której autorem jest Leonardo da Vinci czy Nike z Samotraki.


Ps Zapraszam do oceny powyższego zabytku.
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Luwr

2
Byłem w tym roku w Luwrze i muszę powiedzieć, że jeden dzień to za mało na zwiedzanie tego muzeum. Jest tu tyle eksponatów z całego świata, że warto poświęcić więcej czasu na zwiedzanie.
Najlepiej jest zwiedzać z przewodnikiem, gdyż w poszczególnych pomieszczeniach brakuje informacji o konkretnych zbiorach. W każdym pomieszczeniu do przeczytania jest tylko krótka informacja w języku angielskim, która to mało informacji przekazuje. Przykładowo w pokoju z Mona Lisą wisi również kilkanaście innych obrazów ale w opisie jest tylko Mona Lisa a resztę się ogląda nie wiedząc za bardzo co przedstawiają dane dzieła. W przypadku zwiedzania z wycieczką, przewodnik opowie wszystko po kolei.
W Luwrze brakuje również przewodników audio, które w Wersalu są dostępne także w języku polskim. Planując dłuższe zwiedzanie muzeum najlepiej jest kupić przewodnik już w Polsce ponieważ tam na miejscu bardzo ciężko dostać taki w naszym języku.
Na koniec praktyczna wskazówka. Lepiej kupić bilet dzień wcześniej niż planowane zwiedzanie gdyż wtedy uniknie się kolejek, które codziennie ustawiają się pod szklaną piramidą. Bilety można również kupować w pasażu handlowym pod Luwrem w sklepie z tytoniem :)

Re: Luwr

3
Miałam kiedyś w szkole wycieczkę do muzeum i zachorowałam i musiałam zrezygnować z wyjazdu, bardzo żałowałam ;( Do tej pory nie miałam jeszcze okazji pojechać , ale może wkrótce się wybiorę :)

Re: Luwr

4
Ja bym tak bardzo chciał tam pojechać... Może kiedyś się mi to uda. Nie ukrywam, że najchętniej to zwiedziłbym cały Paryż, nawet miejsca, które nikomu nie są tam znane pod względem jakichkolwiek atrakcji. Tak po prostu. Posiedzieć na ławce w jakimś miasteczku lub wsi i zobaczyć na chwilę życie tamtych zwykłych ludzi... :)

Re: Luwr

5
Zaraz obok Prado w Madrycie moje drugie ulubione muzeum na świecie. Miałam przyjemność mieszkać w Paryżu przez ponad rok i nie wiem ile razy tam w sumie byłam - nadal za mało!
Carpe Diem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zabytki Paryża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości