Nieprzeczytane posty

London Eye

1
London Eye.jpg
London Eye London Eye, czyli Oko Londynu mieści się naprzeciw Parlamentu, pomiędzy dwoma mostami Waterloo, a Westminster. Projektantami tego największego koła na świecie są David Marks oraz Julia Barfield, a w jego realizacji brały udział również lotnicze linie British Airways i grupa rozrywkowa Tussauds Group i kosztował on około 34 milionów funtów. Na London Eye zostały umieszczone 32 kapsuły, gdzie każda z nich może pomieścić 25 osób. Prędkość, z jaką porusza się koło z turystami wynosi 0, 8 km/h, cały czat trwania podróży wynosi około pół godziny.


Ps Zapraszam do oceny powyższej atrakcji


Nasze Forum Turystyczne : z myślą o podróżach

Re: London Eye

2
Ciekawy pomysł na pokazanie turystom miasta z wyższego poziomu - i ciekawa budowla, mówiąc po inżyniersku. Nie byłam nigdy w Londynie, ale domyślam się, że w sezonie trzeba się troszkę naczekać, żeby 'zainstalować się' w kapsule i odbyć tę półgodzinną podróż? - A może moje podejście do sprawy wypaczone jest skojarzeniem z kolejką na Kasprowy Wierch?

Re: London Eye

3
Będąc w Londynie chyba nie można przegapić London Eye. Widoki z góry na miasto są naprawdę przyjemne, jedynie kolejka przed wejściem może odstraszać. Polecam kupić bilet łączony i wybrać się również do oceanarium znajdującego się zaraz obok. Ja miałem okazję w tej cenie zobaczyć również krótki pokaz 4D (polecam).

Re: London Eye

5
Z góry jest bardzo ładny widok na Big Ben i na centrum Londynu. Czas przejazdu to ok. 40 min. Koło jest w stałym ruchu, ale nie ma się o co martwić. Porusza się tak wolno, że moja babcia zdążyłaby wsiąść. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zabytki Londynu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

cron