Nieprzeczytane posty

Meksyk - Jukatan - Porady

1
Witam. W marcu jestem w Meksyku i oczywiście zamiast Cancun wybieram Playa del Carmen. Będzie to

mój pierwszy wypad na Jukatan i mam całą masę pytań. MOże pomożecie ;> ?

1. Jaki byłby najodpowiedniejszy i w miarę tani transport w dwie strony lotnisko-hotel-lotnisko?

W jednym biurze turystycznym, oczywiście Poslkim zawołali mi 300 dolarów za 2 osoby !!!!!!

Paranoja... W innym 100 dolarów za dwie osoby ale może jest coś lepszego?

2. W zasadzie jeszcze poluje na hotel bo nie wiem na jaki się zdecydować. Nie chcę wydać na

niego za duzo bo jedyne co tam będę to spanie i prysznic. Co byscie polecili?

3. W jakim regionie znajduje się park Xcaret i jak tam najlepiej dojechać? Bilety do parku

kupuje się na miejscu czy trzeba jakoś wcześniej rezerwować? Co jest w cenie?

4. Gdzie można spotkać zwierzęta "na wyciągniecie ręki"? Żeby zrobićsobie z nimi fotkę? Wiem, że

np. małpki są z właścicielami, którzy za jakąs opłatą robią fotografie turystom. Ale gdzie i

jakie mniej więcej ceny?

5. Co z nurkowaniem w cenotach lub oceanie? Jak rozmawiałem z polskim biurem podróży w Playa del

Carmen to powiedziano mi że dla amatorów nie ma możliwości... W Egipcie pod okiem intruktora

nurkowałem bez żadnych uprawnień.

6. Interesuje mmie Xoximilco. Biuro podróży w Playa del Carmen organizuje tam wypad za 90

dolarów od osoby bez transporu. Gdzie to Xoximilco się znajduje? Na YT widziałem że pod Mexico

City, coś mi tu nie gra? W ogóle czy można tam lepiej na własną rękę się dostać i jaki potrawy

są podawane bo podobno są np. prażone świersze ;> ?

7. Jakimi liniami lecieliście? Ja trafiłem na promocję w Tui ArkeFly. Przez jakie regiony

przelatuje samolot i jak z cateringiem jeśli ktoś już leciał ;> ?

8. Co warto zobaczyć w Playa del Carmen? Chodzi mi o jakieś targowiska, stragany, sklepy (tanie

i ładne pamiątki - jakie są mniej więcej ceny?). Jak wyglądają publiczne plaże i w któreym

miejscu jest najładniejsza?

9. Jakie możecie polecić restauracje czy knajpy w Playa del Carmen lub Cancun gdzie można

ciekawie i tanio zjeść? Najlepiej podobno tam gdzie stołują się Meksykanie ale gdzie to znaleźć?
Chciałbym zasmakować szerokiej kuchni Meksyku:
- prażone świerszcze
- homar, krab
- tortilla / tacos
- guacamole
- pieczone banany (widziałem u cejrowskiego takie uliczne jeżdżace straganiki z takim żarciem)
Jakie mniej więcej są ceny?
Fajnie by było znaleźć jakąs restaurację z Mariachi, ewentualnie spotkać ich gdzieś na ulicy.


Mówiłem że pytań będzie cała masa ale lubię mieć wszystko dopięte na ostatni guzik i zobaczyć

jak najwięcej :) Pozdrawiam ;)

Re: Meksyk - Jukatan - Porady

3
Marzec się już kończy, więc pewnie Twoja podróż już się odbyła. Jak wrażenia? Ja też byłam teraz w Meksyku i leciałam tą samą linią co Ty. Myślę, że mogę odpowiedzieć na kilka Twoich pytań. Przyda się dla potomnych :D
1. Myślę, że autobusy ADO. Są bezpieczne, klimatyzowane, stosunkowo niedrogie, cenę masz podaną przy kasie, więc nikt Cię nie oszuka. Do Playa del Carmen bilet z lotniska kosztuje 156 MXN w jedną stronę, natomiast do Cancun 64 MXN. 2. Jeśli chodzi o hotel to dla mnie niezastąpionym portalem w wyszukiwaniu tanich noclegów jest booking.com. Na pewno znajdziesz tam coś dla siebie w satysfakcjonującym Cię przedziale cenowym. 7. Jestem średnio zadowolona z Akerfly. 2 posiłki w cenie - mizerne, ale da się przeżyć. Napoje bezalkoholowe w cenie. Jak wracałam to pani obok mnie miała zepsuty ekran, którego przez całą podróż nie udało im się naprawić... Moim zdaniem za mało miejsca na nogi (w klasie ekonomicznej). 9. Gdzie zjeść? Tam gdzie jest najwięcej ludzi. Jeśli chodzi o uliczne jedzenie to mogę wypowiedzieć się jedynie o Cancun. Parque de las Palapas, wieczorem tam jest full ludzi, ale sami lokalsi. Uliczne jedzenie, ale także różne restauracje. Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam osobom wybierającym się do pięknego Meksyku w przyszłości :) Pozdrawiam, Agata
ODPOWIEDZ

Wróć do „Meksyk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości