Nieprzeczytane posty

Zoo

1
Obrazek


Zoologischer Garten, czyli Ogród Zoologiczny, który znajduje się w Berlinie, w jego zachodniej części, powstał w 1844 roku, a w latach osiemdziesiątych na potrzeby tego ogrodu zoologicznego przejęty został teren po drugiej stronie rzeki. Na pewno jest on największym Zoo na całym świecie, gdyż znajduje się tu, aż ponad piętnastu tysięcy zwierząt, które należą 1600 gatunków. Także tutaj znajduje się najstarsze w całej Europie akwarium.

Ps Zapraszam do oceny powyższego zabytku.

Zobacz także

Najciekawsze tematy forum


oraz podróże - w rożne zakątki ziemi

Re: Zoo

2
Największym na świecie? W Polsce mamy nie jedno większe zoo, choćby w Gdańskiej Oliwie, czy w Poznaniu na Malcie ;). A co tu dopiero do świata porównywać. To zoo jest strasznie zatłoczone i wcale nie jest duże. Byłam tam w wieku około 9-10 lat (nie pamiętam dokładnie). Wycieczkę tą rodzice zorganizowali specjalnie ze względu na mnie. Chociaż podobało mi się, to patrząc na to dzisiaj - nie oceniłabym tak pozytywnie pouciskanych zwierząt w centrum miasta. Pamiętam że słonie były przypięte do ''kajdan''. Jak będę miała okazję, to znów się tam wybiorę i porównam. Pamiętam, że jak byłam we Wrocławskim zoo w wieku 16 lat to mi się nie podobało, ze względu na warunki dla zwierząt, a jak byłam w 2013, wiele się pozmieniało, to moje zdanie troche uległo zmianie w lepszą stronę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zabytki Berlina”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości