Nieprzeczytane posty

Licencjonowany przewodnik sudecki

1
Witam miłośników górskich wycieczek

Zapraszam wszystkich turystów w Sudety.
Dlaczego w Sudety?
Jest to magiczne miejsce w Polsce, to kraina;
- pięknych gór o zróżnicowanej budowie i kształtach (np. jedyne takie góry w Polsce - Góry Stołowe),
- bajkowych wodospadów (Wilczki, Szklarki, Kamieńczyka, Podgórnej)
- torfowisk położonych na wysokości od kilkuset do powyżej tysiąca metrów npm)
- pstąga i lipienia, te szlachetne ryby można obserwować w czasie wędrówek po szlakach, a wędkarze mogą spróbować swoich umiejętności
- wież widokowych (Góra Wszystkich Świętych, Kalenica, Wielka Sowa, Borówkowa, i wiele innych,
- kilkudziesięciu muzeów i skansenów,
- urokliwie przebiegających przez góry lini kolejowych, znikających pod ziemią na długości 1600 m, zawieszonych 30 m nad lustrem wody potoków górskich,
- bogatych architektonicznie opactw cysterskich (Krzeszów, Henryków) i innych obiektów sakralnych (Kościoły Pokoju w Świdnicy i Jaworze) Bazylika Mniejsza w Wambierzycach – Dolnośląska Jerozolima,
- tajemniczych sztolni hitlerowskich, średniowiecznych kopalń złota, srebra i innych bogactw naturalnych, niedawno zamkniętych kopalń węgla pamiętających średnowiecze,
- pięknych zamków i pałaców (Książ, Czocha, Chojnik, Grodno, Mysłakowice, Bukowiec i wiele innych) w średniowieczych murach można zjeść romantyczną kolację przenocować, lub po prostu chwilę odpocząć i udać się w dalszą podróż,
- obiektów militarnych (twierdza srebrnogórska jest największą tego typu budowlą górską w Europie, twierdza w Kłodzku, Nysie)
- uzdrowisk o kilkusetletniej tradycji ( Polanica Zdrój, Duszniki Zdrój, Kudowa Zdrój, Lądek Zdrój, Długopole Zdrój, Jedlina Zdrój, Szczawno Zdrój, Cieplice Zdrój, Świerardów Zdrój)
- jaskiń krasowych (Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie).
Od nas można wybrać sią na drugą stroną Sudetów należącą do Republiki Czech np.;
- do Skalnego Miasta w Adrszpachu
- Bromowskich Ścian
- do Czeskiej "linii Maginota" (okolice Nachodu)
To wszystko i wiele innych atrakcji można zobaczyć, zakochać się w tym zakątku Polski i wracać tu nie tylko myślami.
Ja tu wracałem, zakochałem się i zamieniłem Szczecin na Nową Rudę.
Każda grupa może sobie wybrać coś dla siebie. Możemy to zaplanować i wspólnie zobaczyć, a ja postaram się Wam przekazać informacje, legendy i różne ciekawostki dotyczące wybranych miejsc.
Do zobaczenia na szlaku!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi przewodnicy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości