Nieprzeczytane posty

Re: Nowa Zelandia

11
Może i nie jestem zbyt oryginalny ale ja bym Nową Zelandię zwiedził podążając śladem filmowców, którzy kręcili tam "Władcę Pierścieni" i "Hobbita". Zagorzali fani prozy Tolkiena mogą mieć wiele zastrzeżeń co do tych filmów, ale jedno muszą przyznać - reżyser Peter Jackson znalazł wspaniałe plenery, bo Nowa Zelandia, która posiada niemal każdą formę geologiczną i każdy typ krajobrazu to idealne Śródziemie. Zawsze zresztą dziwiłem się, jak wyspa położona tak blisko słynącej z suchego klimatu Australii może być tak zielona i prawie nietknięta piętnem współczesnej cywilizacji.
głosowy przewodnik turystyczny: http://www.touristnavi.com

Re: Nowa Zelandia

12
Patrząc na te zdjęcia, z których kipi zieleń i przede wszystkim niezbyt skażony krajobraz myślę, że warto tam pojechać i że nie trzeba bardzo szukać żeby dostać się do tych 'pocztówkowych' miejsc, które chyba każdy chce zobaczyć.

Re: Nowa Zelandia

14
Ja miałem okazję zwiedzać tylko południową wyspę, ale zdecydowanie jest co zwiedzać :) Nelson, Christchurch, Queenstown - każda miejscówka ma swój klimat. Na północy bardziej tropikalnie, juz prawie dżungla miejscami. Christchurch ze swoim klimatem średniego miasta, gdzie mimo wszystko czas płynie powoli. Milford Sounds na południu - pingwiny, foki, fjordy. No petarda. A zimą w centralnej części w Alpach Południowych można normalnie pozjeżdżać na nartach lub połazić po lodowcu... Także ten - niesamowite miejsce:)
Nic co ludzkie nie jest mi obce :twisted:
tutaj możesz zobaczyć, czym się zajmuję.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowa Zelandia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości