Nieprzeczytane posty

Kuchnia malezyjska

1
Oczywiście najwspanialszym jedzeniem pod słońcem jest kurczak w sosie curry, którego miałam przyjemność jeść w Malezji. W tym kraju jadłam także owoce morza, makarony i ryż pod wieloma postaciami, ale w pamięci zapadł mi jednak ten kurczak. Próbowałam go powielić w naszych europejskich warunkach i niestety nie jest to możliwe, ponieważ cały sekret tkwi w świeżych przyprawach, które u nas można dostać niestety tylko pod postacią zasuszonych. Rajem dla moich kubków smakowych był także kurczak z mleczkiem kokosowym, choć to już inna bajka:)

Re: Kuchnia malezyjska

2
Potwierdzam, że kurczak w sosie curry to bajeczna potrawa. Co prawda nie jadłem go w Malezji lecz na pokładzie samolotu Singapoore Airlines ale zapewniam, że smakował wyśmienicie, zwłaszcza, że przyrządzony był w sosie curry takim, jakim lubię, czyli ostrym. A Malezja i Singapur sąsiadują ze sobą więc kurczak curry podawany w tych krajach na pewno smakuje tak samo.

Re: Kuchnia malezyjska

3
Czy orientujesz się, czy curry w wydaniu malezyjskim ma jakiś związek z curry indyjskim? Co prawda wiem, że w każdym kraju curry rozumie się trochę inaczej (np. w Indiach i Japonii curry to zupełnie inna potrawa), ale zastanawiam się nad podróżą do Malezji (raczej nie w tym, a w przyszłym roku) i nie wiem, na co kulinarnie się przygotowywać.

Re: Kuchnia malezyjska

4
Curry malezyjskie jest bardzo podobne do indyjskiego. Tyle, że malezyjskie jest o wiele bardziej pikantne ze względu na dodawanej do niego sporej ilości papryczek chili. Jak jest dla kogoś za ostre to łagodzi sobie smak potrawy mleczkiem kokosowym.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kuchnia azjatycka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości