Nieprzeczytane posty

Re: Kuchnia japońska w Polsce

31
jadłam tylko w trzech restauracjach Sushi, bo mój mąż lubi - mi jest obojętne - zjem bo zjem ale żebym się tym zachwycała to nie :) no i najbardziej mi smakowało w Galerii Krakowskiej w restauracji Sushi. W porównaniu do innych to mieli tam fajną obsługę - Pani wszytko powiedziała jak się te sosy łączy, że imbir służy do przegryzania żeby sobie smak wyrównać i zjeść inny kawałek sushi (zamówiliśmy zestaw gdzie było kilka rodzajów) więc spoko ;)

Re: Kuchnia japońska w Polsce

32
Ja osobiście uwielbiam Takoyaki, wam też polecam, chcę jednak zaznaczyć że bardzo ciężko dostać je w polsce, nawet w restauracjach z kuchnią azjatycką/japońską. Dlaczego? Otóż, ciężko znaleźć główny składnik a więc ośmiornicę. Za każdym razem gdy pytałem w hipermarketach czy w sklepach specjalizujących się w jedzeniu morskim, spotykało mnie zdziwienie obsługi.

Re: Kuchnia japońska w Polsce

34
czytałam ostatnio, że ten sos wasabi w sushi, w oryginale w Japonii robi się z chrzanu japońskiego czyli wasabi, które jest bardzo ostre. A te zestawy sushi co można u nas kupić w supermarketach to mają napisane "wasabi" ale robią je ze zwykłego polskiego chrzanu! Nie byłam w Japonii ale ciekawi mnie jaka duża różnica jest między polskim chrzanem, a oryginalnym wasabi japońskim chrzanem? Czy można gdzieś w Polsce kupić, zestaw sushi z oryginalnym wasabi?

Re: Kuchnia japońska w Polsce

37
Niby tak ale jednak po pierwsze trzeba miec trochę drygu do gotowania. Po drugie trzeba przeznaczyć trochę kaski na ten zestaw początkowy. Sam chciałbym jeszcze zaznaczyć,ze sushi nie jest wcale najpopularniejszą potrafa w Japonii.

O wiele częśćiej jada się tam

ramen
makaron udon
czy onigiri

Re: Kuchnia japońska w Polsce

39
No nie wiem czy to sushi z barów i restauracji w Polsce tak samo smakuje jak oryginał w Japonii :D
Podejrzewam że z oryginałem polskie sushi łączy jedynie nazwa i zmoże zbliżone składniki. Po prostu jemy marketingowe danie symulujące prawdziwe sushi z Japonii. Zresztą tak samo jest np. z Kebabem, hot-dogami itp.
No cóż taki świat.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kuchnia azjatycka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

cron