Nieprzeczytane posty

Re: Przewodnik kulinarny o Gruzji - Gruziński Smak

6
Gruzja jest przepyszna! Oprócz chaczapuri i khinkali ma naprawdę dużo do zaoferowania. Przede wszystkim wszystkie składniki są świeże. Zachwycałam się pomidorami w ciepłych krajach europejskich np. w Chorwacji i we Włoszech, ale gruzińskie przeszły wszelkie oczekiwania. Nie da się tego opisać słowami, trzeba spróbować. To samo z owocami, w szczególności z arbuzami. Do tego Gruzini mają specjalną technikę, którą wybierają najlepsze sztuki opukując delikatnie owoc dłonią. Chaczapuri mają różne kształty, nadzienia, składniki. Khinkali też można spróbować w wielu wersjach: z mięsem, grzybami, serem. A ser to dopiero ser! Solankowy ser sulguni, który odrywa się cieniutkimi warstewkami jest przepyszny. Zapieczony w danach z pieca nie ma sobie równych. Gruzińskie lemoniady, to coś o czym nie słyszałam dopóki nie spróbowałam na miejscu. Słodkie, ale w niecodziennych smakach: gruszkowym, estragonowym i śmietanowo-wailiowym (który zdecydowanie jest moim faworytem). Nie ma za dużego wyboru w zupach, ponieważ ich miejsce zajmują wszelkie dania jednogarnkowe w postaci potrawek i gulaszy. Do każdego dania serwowany jest chleb, puri. Koniecznie spróbujcie pieczonych bakłażanów z sosem z orzechów włoskich. A na deser świeże granaty!
Blog Podróżniczy, a właściwie podróżniczo-kulinarny Kroniki Smaku!
Portal o smakowaniu świata w podróży! Turystyka kulinarna! Gdzie co zjeść, w Polsce i zagranicą? Przepisy! Szlaki! ciekawostki! Pomysły i wiele innych! Zapraszam :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kuchnia azjatycka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości