Nieprzeczytane posty

Re: Kuchnia tajska

11
Ostatnio moja koleżanka wróciła w Tajlandii. Bardzo zasmakowała jej tamtejsza kuchnia. Postanowiła ugotować coś "tamtejszego" - przywiozła ze sobą oryginalne składniki. Miałem przyjemność spróbować właśnie zupy tajskiej- przepycha!

Re: Kuchnia tajska

12
Ostra tajska zupa na bazie mleczka kokosowego to jest to! Raz spróbowałam przepisu ze strony sklepu z orientalnymi produktami spozywczymi i od tej pory, przynajmniej raz w miesiącu muszę ją ugotować ::)


Składniki:
250g piersi kurczaka
1 litr wody (lub bulionu)
1 puszka mleka kokosowego
2 łyżki pasty Tom Yum
3 łyżki soku z limonki (lub cytryny)
4-5 łyżek sosu rybnego
1/2 puszki grzybów słomianych (opcjonalnie)
kilka gałązek kolendry do przybrania

Przygotowanie:
Pierś kurczaka tniemy w cienie plasterki, odstawiamy. Opcjonalnie: grzyby słomiane osączamy z zalewy.
Wodę zagotowujemy, dodajemy pastę Tom Yum, sok z limonki, sos rybny i mleko kokosowe. Dokładnie mieszamy i gotujemy na małym ogniu 2 minuty.
Dodajemy kurczaka, opcjonalnie grzyby słomiane i gotujemy krótko (tylko żeby kurczak się sparzył będzie wtedy miękki i soczysty). Rozlewamy do miseczek, posypujemy kolendrą (jeżeli jest dostępna - w Lidlach często mają).

Re: Kuchnia tajska

13
Maniana pisze:Ostra tajska zupa na bazie mleczka kokosowego to jest to! Raz spróbowałam przepisu ze strony sklepu z orientalnymi produktami spozywczymi i od tej pory, przynajmniej raz w miesiącu muszę ją ugotować ::)


Składniki:
250g piersi kurczaka
1 litr wody (lub bulionu)
1 puszka mleka kokosowego
2 łyżki pasty Tom Yum
3 łyżki soku z limonki (lub cytryny)
4-5 łyżek sosu rybnego
1/2 puszki grzybów słomianych (opcjonalnie)
kilka gałązek kolendry do przybrania

Przygotowanie:
Pierś kurczaka tniemy w cienie plasterki, odstawiamy. Opcjonalnie: grzyby słomiane osączamy z zalewy.
Wodę zagotowujemy, dodajemy pastę Tom Yum, sok z limonki, sos rybny i mleko kokosowe. Dokładnie mieszamy i gotujemy na małym ogniu 2 minuty.
Dodajemy kurczaka, opcjonalnie grzyby słomiane i gotujemy krótko (tylko żeby kurczak się sparzył będzie wtedy miękki i soczysty). Rozlewamy do miseczek, posypujemy kolendrą (jeżeli jest dostępna - w Lidlach często mają).
Brzmi całkiem zachęcająco, może sama kiedyś spróbuję

Re: Kuchnia tajska

14
Jadłam wieprzowinę na bazie mleka kokosowego, pyszności :) Osobiście uwielbiam pierożki w "rosole" tajskim :)
Najważniejsze we wspomnieniach jest to, żeby mieć się gdzie zatrzymać i tam je wspominać. - Terry Pratchett

Podróżujemy z Master Camp, tanie kamperowanie :)

Re: Kuchnia tajska

20
Ogólnie polecam jedzenie z wózków na ulicy. Za bardzo śmieszne pieniądze dostaniemy całą siatkę różnych pyszności w małych ilościach w małych porcjach do degustowania. Nie tylko pad thai czy tajskie szaszłyki na patykach. Kuchnia tajska to swoista mieszanina kuchni azjatyckich. Jadłem wielokrotnie i nigdy nie miałem żadnych problemów żołądkowo-jelitowych. Widziałem za to jak wyglądają kuchnie w z zewnątrz niby dobrych restauracjach i do sterylnych to im bardzo daleko. Ogólnie trzeba jeść ostre i dezynfekować się % i cieszyć pysznymi, ulicznymi daniami :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kuchnia azjatycka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości