Nieprzeczytane posty

Kołduny

1
Składniki: po 250 g baraniny i polędwicy wołowej (od głowy), 100 g łoju z nerkówki wołowej, 100g szpiku wołowego (albo 100g masła), 4 ząbki czosnku, majeranek, sól, pieprz, 2 spore cebule. Ciasto: mąka, woda, sól.
Wykonanie: mięso przepuszczamy trzy razy przez maszynkę. Cebulę drobno siekamy i szklimy, koniecznie na maśle. Po ostudzeniu dodajemy do zmielonego mięsa. W miseczce ucieramy czosnek z solą, pieprzem i majerankiem, masę dodajemy do mięsa. Łój szklimy, studzimy, dodajemy. Na końcu dodajemy szpik/masło i całą masę wyrabiamy wybijając, nie mieszając, aby ją napowietrzyć. Wstawiamy do lodówki, musi być bardzo zimna.
Z mąki, letniej wody i soli wyrabiamy delikatne ciasto, rozwałkowujemy, kieliszkiem wycinamy kółka i małą łyżeczką nakładamy farsz. Zlepiamy, wrzucamy do wrzątku i gotujemy 1 minutę od wypłynięcia. Podajemy w rosole, barszczu albo polane stopionym masłem.

Re: Kołduny

2
Jak się dobrze przypatrzymy kuchnia litewska jest bardzo podobna do naszej polskiej. Również lubimy dobrze zjeść ale nie za chudo. Wszystkie kluseczki, pierożki i temu podobne muszą być okraszone tłuszczykiem. To co mnie odrzuca w tej kuchni to kwas chlebowy.

Re: Kołduny

3
Mayu pisze:Jak się dobrze przypatrzymy kuchnia litewska jest bardzo podobna do naszej polskiej. Również lubimy dobrze zjeść ale nie za chudo. Wszystkie kluseczki, pierożki i temu podobne muszą być okraszone tłuszczykiem. To co mnie odrzuca w tej kuchni to kwas chlebowy.
Zgodzie się z tym ze jest bardzo podobna trudno się nie zgodzisz z wypowiedzią Mayu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kuchnia litewska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

cron