Nieprzeczytane posty

Kuchnia z Pacyfiku.

1
Podczas mojego rejsu przez Pacyfik, było mi dane skosztować najsmaczniejszych ryb w moim życiu!
Nikt nie przyrządza ryb jak tubylcy z środka Oceanu Spokojnego!

Mahi-Mahi inaczej Dorada, smaczna i waleczna rybka! Mięso przypomina kurczaka. Nie trzeba zbytnio przyprawiać. Wystarczy sól i cytrynka.

Obrazek




Tuńczyk na Tonga. Filetowanie to sztuka, której warto się nauczyć! Tuna idealna z carry, czosnkiem, cytryną, cebulką oraz papryką

Obrazek




Węgorze na Nowej Zelandii. Najlepszą porą na połowy jest noc. Przynęta - wątróbka cielęca. Ryby najlepiej zjeść wędzone. Wędzić 5 godzin. Nie polecam za dużych okazów ponieważ mięso jest zbyt muliste.

Obrazek



Langusty od rybaków w Panamie. Bardzo smaczne z sosem czosnkowym z dodatkiem poru i cebuli. Cześć jadalna langusty to odnóża i szczypce.
Obrazek



Wohoo. Czyli tazar. Jest to najszybsza ryba na Pacyfiku. Mięso smaczne i także nie trzeba zbytnio przyprawiać.
Obrazek



Kalmara złapaliśmy przez przypadek. Trzeba uważać w gotowaniu. Jeżeli za długo to mięso jest za twardę!
Obrazek

Obrazek




Jedne z lepszych potraw jaką było mi dane jeść - Sashimi, zrobione przez moją przyjaciółkę Rai Hei na wyspie Raiatea. Sashimi to surowa parrot fish maczana przez 1 dzień w mleku kokosowym. Kolejna potrawa to poisson crew czyli surowy tuńczyk w mleku kokosowym z dodatkiem ogórków, pomidorów i cebuli. Pyszności!
Obrazek




Patroszenie ryb z rafy. Ryby nie mają łusek, ale grubą skórę. Trzeba znać tajniki od tubylców, żeby wiedzieć jak szybko je przyrządzić!

Obrazek



Bora-Bora i codzienny widok na ulicy
Obrazek



Tahiti. Żeglarze wybrali się na łowy.
Obrazek




Sklep w Papeete. Stolicy Tahiti.

Obrazek




Nocne branie na Pacyfiku. Do teraz nie wiemy co to za ryba.

Obrazek
Zapraszam na mojego bloga, w którym opisuję moją 15-sto miesięczną wyprawę przez Pacyfik: http://www.spacefordream.wordpress.com
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne kuchnie świata”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron