Nieprzeczytane posty

Re: Relacja z Costa De Sol i miasteczka Garrucha- Hiszpania

31
Wiktor pisze: 26 lis 2020 20:21 Ja polecam zwiedzanie w ciągu 2 dni oraz wybrania się z przewodnikiem, wycieczka z przywodnikiem jest wliczona w cenę biletu wstępu.
Małpy są wspaniałe do zobaczenia. Proszę jednak być bardzo ostrożnym jak wspomniał George i Malibu. Zalecam trzymać plecak na piersi, a nie na plecach. Oprowdzał mnie Willie, który był bardzo doświadczonym i pomocnym przewodnikiem. Spektakularna jaskinia St Michaels znajduje się w mie mniej więcej w połowie drogi na szczyt. Najlepszy czas na zwiedzanie jest w czasie pandemii, ponieważ jaskinia jest w 100% bezpieczna i nie jest zatłoczona.
Zwiedzanie z przewodnikiem ma ogromną zaletę, bo w przeznaczonym czasie dużo więcej poznamy. Dobrym rozwiązaniem jest przewodnik elektroniczny, ale takie są tylko w ważnych zabytkach. Będąc w Alhambrze zabraliśmy z sobą przewodniczkę, która za niewielkie pieniądze wyświadczyła taką usługę.

Re: Relacja z Costa De Sol i miasteczka Garrucha- Hiszpania

32
Relacja sporo sie powiekszyla od mojego ostatniego wejscia. Fajnie ze tak dokladnie wszystko opisujesz, to sie ceni. W najbardziej wysuniętym na południe punkcie Półwyspu Gibraltarskiego znajduje się Europa Point, warto odwiedzić historyczną XIX-wieczną Latarnię Trójcy Świętej, starą kaplicę Nuestra Señora de Europa (Sanktuarium Matki Bożej Europy) oraz imponujący Meczet Kustosza Świętych Meczetów.

Re: Relacja z Costa De Sol i miasteczka Garrucha- Hiszpania

34
Czytalem, ze warto odwiedzic Acebuchal znana również jako "zagubiona wioska", społeczność ta znajduje się zaledwie pięć kilometrów od plaż Nerja i jest otoczona przez Sierra Tejeda, Almijara i Alhama Natural Park. Jest to jeden z najbardziej malowniczych, ukrytych skarbów w regionie.To małe miasteczko było sceną kilku strasznych epizodów podczas represji Franco w Andaluzji. Zostało opuszczone pod koniec lat czterdziestych XX wieku, ale od tego czasu powróciło do życia i obecnie oferuje odwiedzającym piękne krajobrazy przyrodnicze. Acebuchal jest fascynującym przykładem typowej andaluzyjskiej wioski, w której czas dosłownie się zatrzymał.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hiszpania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 105 gości

cron