Nieprzeczytane posty

Ateny

1
Była to moja druga podróż solo. Spakowałem plecak, pojechałem na lotnisko, gdzie spędziłem 5 godzin czekając na kochaną Lufthanse. Ateny zaskoczyły mnie pod wieloma względami, nie wiem jak wy macie, ale ja wyobrażałem sobie majestatyczne zabytki wprost z antyku. To co zastałem na miejscu przeszło moje wszelkie oczekiwania.

Ateny lata świetności mają już dawano za sobą. Miasto jest brudne, nie zawsze pachnie, na ulicach czasami bywa niebezpiecznie. W hostelu zastałem na dzień dobry pijanego Greka, który krótko mówiąc udawał Greka. Myślał, że już się w ten dzień się nie zjawię, sprzedał moje miejsce po raz 2. Wybrnął jednak, umieszczając mnie 2 ulice dalej. Warunki i styl budowania w Atenach to jest temat na książkę. Łazienka na szerokość drzwi. Długa na szerokość drzwi. Za drzwiami korytarz.


Jest to kraj bardzo tani. Za kawę Nescafe Frape płacimy 1 euro i taką się pije tu do południa. Na zimno. Nawet w lutym. Falafele - taki Grecki kebab też może kosztować 1,5 euro. Jest przepyszny, 2 to już porządny obiad. Jeden, świetna przekąska na dobrą chwilę. Wszystkie możliwe zabytki lubią być płatne. W sumie się nie dziwię, to jedyne chyba co zostało w Atenach. Akropol jest do połowy w rusztowaniu, ale jest oszałamiający mimo to.

To co zabytkami ma do zaoferowania stolica Grecji, nie może równać się z niczym innym. Czujemy się po prostu jak przed laty. Wszystkie te rzeczy są w centrum i Ateny jakby są wokół nich zbudowane. Muzeum pod akropolem jest przeogromne, a prezentacje w kinie są mega interesujące.

Podsumowując. Nie żałuje i mam nadzieje jeszcze kiedyś odwiedzić Ateny. Po takiej wycieczce zrozumiecie, jak ktoś może mówić że Polska to piękny kraj. Nie mam absolutnie nic złego na myśli. Dla mnie to był wcześniej normalny kraj. Nie uważałem nigdy Polski za brzydką. Ale w zderzeniu z upadającymi Atenami z milionami nielegalnych imigrantów Polska jest edenem.

Pozdrawiam was serdecznie, tych co dotrwali.

Więcej o Atenach i o całej Grecji znajdziecie w poniższej sekcji

viewforum.php?f=47
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grecja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

cron