Nieprzeczytane posty

Madera relacja 2019, opis, porady, informacje praktyczne

15
Udałem się na Maderę tylko na kilka dni a pobyt rozpocząłem od odwiedzenia stolicy, w której się zatrzymałem. Na Maderze nie ma zbyt dużo piaszczystych plaż, jednak tak czy inaczej każdy znajdzie tu coś dla siebie, należy tylko pamiętać że bądź co bądź jest tu Ocean Atlantycki, dlatego niektóre miejsca mogą okazać się trudne do pływania z powodu wirów lub wysokich fal, dlatego zaleca się kąpiel w miejscach strzeżonych. Zanim dotarliśmy do na Maderę zrobiliśmy sobie listę fajnych restauracji i cały czas rezerwowaliśmy restauracje z dość dużym wyprzedzeniem, polecam tak zrobić ,ponieważ będziemy mieli pewność że jedzenie będzie dobre a rezerwując wcześniej, będziemy mieli gwarancję stolika.

Pierwszą atrakcją, była kolejka na wzgórze Funchal. Po drodze trafiliśmy na promenadę gdzie znajdziemy duże statki wycieczkowe, jeśli zobaczycie że statki cumują polecam odpuścić sobie centrum, ponieważ będzie tak zatłoczone że aż ciężko się normalnie poruszać. Promenada jest bardzo ładnie zagospodarowana, jest tu dużo sklepów, restauracji. Można też wybrać się na wycieczkę na podziwianie delfinów czy wielorybów. W okolicy promenady znajduje się również muzeum Cristiano Ronaldo, jeśli ktoś lubi piłkę nożną.

Wróciliśmy w okolice kolejki, i pojechaliśmy nią na wysokość 500 m, choć całkowita długość to prawie 4 km. Nasza znacznie krótsza podróż trwała około 15 minut, nie polecamy kolejki dla tych, którzy mają problemy z lękiem wysokości. Na górze znajdziemy ładny kościół, również z pięknym widokiem a także wspaniałe ogrody, choć trzeba dodać że Madera cała w sobie jest jednym wielkim ogrodem. Polecam restauracje Patio Das Babos, mają dobre jedzenie. Podsumowując rachunek w restauracji okazało się że jest znacznie taniej niż na dole w centrum ( szczególnie drinki), więc polecam. Aby wrócić na dół mamy kilka opcji, możemy wrócić kolejką, możemy udać się do ogrodu lub możemy wrócić na dół na saniach w koszyku, dość nietypowa atrakcja, niestety jest dość droga a poza tym będąc na końcu trasy musimy odbyć dalszą dość długą drogę pieszo na dół, najlepiej wydaje się aby albo wziąć kolejkę na dół albo taksówke.

Cena kolejki w obie strony to 16 €. Resztę wieczoru spędziliśmy przy okolicznym basenie hotelowym relaksując się i odpoczywając. Następnego dnia wzięliśmy wycieczkę autobusem taki coś w stylu ''hop on''. Przyznam się szczerze że nie było to zaplanowane, kupiliśmy bilet 48 godzinny i zapłaciliśmy 18 €. Kiedy autobus podążał w górę bardzo wąskim i stromymi uliczkami cieszyliśmy się że nie mamy samochodu. Pierwszy punkt widokowy do którego dotarliśmy po około 20 minutach był wyjątkowy. Mieliśmy przed sobą widok z 580 m klifu, tam też znajdował się szklany chodnik. W okolicznej wiosce znaleźliśmy sporo restauracji, barów, tak właśnie minął nam kolejny dzień na zwiedzaniu miasta i okolic.

Kolejnego ostatniego już dnia udaliśmy się na wycieczkę aby zwiedzić słynne wodospady, bardzo polecamy wycieczkę, która choć jest długa to nie jest aż tak bardzo wyczerpująca a widoki dookoła zachwycały. A jeżeli na niektórych odcinkach brakowało widoków to i tak czułem się jak w środku dzikiego ogrodu, bardzo polecam.

To tyle w dużym skrócie, dziękuje wszystkim za przydatne info z naszego forum, linki do stron z których korzystałem znajdziecie ponizej, polecam

https://podroze.org.pl/destination/madera/

https://www.madeira-web.com/en/

https://madeira.best/guide
Zobacz nowy wymiar podróży. Podróże,przewodniki,ukryte miejsca.Zapraszam na mój nowy portal podróżniczy

Re: Madera 2017- relacja, porady, zdjęcia, video

17
Oj to kiepsko z tym ''nieloctwem', coś poważnego czy po prostu strach przed lataniem. Leciałem raz z osobą do Włoch, która tak panicznie się bała latać że prawie cały czas trzymałem ją za rękę, najgorsze jest to że musi latać, bo ma dobrze płatną pracę, no ale cóż. Tak czy inaczej to Europa, tu można podróżować drogą lądową, tyle że jest dłużej
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Madera 2017- relacja, porady, zdjęcia, video

18
To długa historia, generalnie nie latamy. Gdybym musiał z powodu zdrowia, życia czy jakieś nadzwyczjne inne przypadki, to tak ale gdy mam do wyboru inny środek lokomocji to go wybieram. Byłem w Afryce nie lecąc, więc można :)
Tak jak piszesz
tu można podróżować drogą lądową, tyle że jest dłużej
ale ile po drodze można zobaczyć, zwiedzić, posmakować ... .
Kiedyś pewnie znów polecę, ale na razie jazda samochodem jest OK.

Re: Madera 2017- relacja, porady, zdjęcia, video

19
I to jest najlepsza puenta na koniec. Tylko co zobaczysz po drodze to twoje. A tak swoją droga temat podróży do Afryki samochodem byłby bardzo ciekawy ;) ;)
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Portugalia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości