Nieprzeczytane posty

Przydatne informacje o Kenii

1
Powierzchnia

583 tym km kwadratowych
Liczba ludności ok 40 MLN
Obok siebie żyje ponad kilkadziesiąt plemion.Najbardziej znani Masajowie ,najliczniejsi natomiast to Kikuju (21 %)zamieszkują urodzajne wyżyny.W przeciwieństwie do Masajów są rolnikami.Luo (13 %) można spotkać nad Jeziorem Wiktorii,specjalizują się w rybołówstwie.

Stolicą Kenii jest Nairobi położone na wysokości 1600m.Najwyższy punkt to Mount Kenia 5199m .

Strefa czasowa UTC +3

Religie



Protestanci ok 58 %
Katolicy 18 %
Animiści 11%
Muzułmanie 8 %

Język urzędowy -angielski,suahili

Waluta

szyling kenijski (KES)
100 szylingów = 1,25 dolara amerykańskiego.

Kiedy

Sezon turystyczny,ze względu na pogodę,przypada na okres od grudnia do marca i od czerwca do października.

Średnie temperatury to ok 15 do 28,natomiast najlepszy czas na safari to lipiec i sierpień,jest wtedy chłodniej,natomiast grudzień i styczeń to najgorętsze miesiące.

Dojazd

Z Polski nie ma bezpośrednich lotów,trzeba się przesiąść na jednym z europejskich miast.Do Mombasy (nad Oceanem Indyjskim ) lub Nairobi ( w głębi kraju ) latają KML,Lufthansa,British Airways.Bilet kosztuje ok 3000 zł.

Wiza

ważna 90 dni ,otrzymamy ją na lotnisku,w Mombasie lub Nairobi.Zapłacimy za nią 50 dolarów.

Warto wiedzieć

Mombasa to miasto gdzie żyją muzułmanie,wypada zatem stosownie się ubierać.Zakryte ramiona,dłuższe spódnice.

W Kenii można płacić w zarówno dolarami,jak i euro.Na trasie rzadko będzie możliwość skorzystania z bankomatu.

Koniecznie trzeba mieć drobne na napiwki 1 dol lub euro.To przyzwoite honorarium za pomoc w np niesieniu bagażu itd.

Cukierki,długopisy,koszulki,to idealny prezent dla biednych dzieci,sprawi im niesamowitą radość.

Preparat na owady

Podczas safari w Masai Mara konieczne będą ciepłe ubrania

Jesli zależy wam na pięknych zdjęciach,warto zabrać obiektyw,im większy tym lepszy.

Zdrowie

Zalecane szczepienia

żółtaczka typu a i b
dur brzuszny
tężcowi
żółtej gorączce
polio,oraz profilaktykę przeciw malaryczną.

http://www.szczepienia.pl

Zakupy

Kenijskie pamiątki nie są tanie,szczególnie jeśli nie umiemy się targować i będziemy je kupować w miejscach przeznaczonych dla turystów.

Warto kupić biżuterie robione z korali,a także rzeźby z drewna.

Obowiązuje całkowity zakaz handlu kością słoniową,oraz włosiem słonia.
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2010 12:53 przez Alex, łącznie zmieniany 1 raz.
Zobacz nowy wymiar podróży. Podróże,przewodniki,ukryte miejsca.Zapraszam na mój nowy portal podróżniczy

Re: Przydatne informacje o Kenii

2
Bilety lotnicze do Kenii można znaleźć trochę tańsze, ale generalnie faktycznie trzeba wydać około 3 k zł.

Planuj wyjazd do Kenii warto chyba rozważyć oferty biur podróży bo dopłacając niewiele ponad bilet lotniczy mamy tydzień pobytu. do 4 k można znaleźć nawet 15 dni pobytu, także na pierwszy rzut oka wyda się to bardziej opłacalne.

Czy na forum jest ktoś, kto do Kenii jeździ samodzielnie, bez żadnych pośredników, jak to wygląda ?
byle dalej...

Re: Przydatne informacje o Kenii

3
Właśnie decyzja zapadła lecę na miesiąc do keni - Diani Beach.
Wylot 20 styczeń. Bilet do Mombasy to 528 euro od osoby czyli w PLN 2,2 k natomiast lot z Londynu to tylko 330F. Wynająłem domek (cottage) na plaży z basenem, po długich negocjacjach (wysoki sezon) za 4 tygodnie płacimy 1300 euro (normalnie 520 euro /tydz).
Wylot za 1,5 miesiąca i jak widzę tą naszą zimę, to zdecydowanie musimy ją przeczekać w cieplejszych klimatach.
Mam 1 dzień pobytu w Adis Abebie, ktoś coś wie co tam warto oglądnąć?

Re: Przydatne informacje o Kenii

4
Pięknie! Nie wiem jak tam z dostępem do internetu, ale liczymy przynajmniej na obszerną relację po.

Masz wszystkie potrzebne szczepienie, czy musisz coś jeszcze załatwić.
W kwestii malarii: zabierasz ze soba potrzebne dawki malaronu, na wypadek pecha, czy decydujesz się na profilaktykę (choć w przypadku dłuższego pobytu, jest ona nieskuteczna i raczej niewskazana?)

nie powiem, że nie zazdroszczę. Ale cóż, ktoś musi odśnieżać ;)
byle dalej...

Re: Przydatne informacje o Kenii

5
jola i jurek pisze:Właśnie decyzja zapadła lecę na miesiąc do keni - Diani Beach.
Wylot 20 styczeń. Bilet do Mombasy to 528 euro od osoby czyli w PLN 2,2 k natomiast lot z Londynu to tylko 330F. Wynająłem domek (cottage) na plaży z basenem, po długich negocjacjach (wysoki sezon) za 4 tygodnie płacimy 1300 euro (normalnie 520 euro /tydz).
Wylot za 1,5 miesiąca i jak widzę tą naszą zimę, to zdecydowanie musimy ją przeczekać w cieplejszych klimatach.
Mam 1 dzień pobytu w Adis Abebie, ktoś coś wie co tam warto oglądnąć?

Doprawdy nie wiem jak taki post mógł umknąć mojej uwadze. :o :o :o

Jurku przyłączam się do gratulacji,wiem że relacja twojego autorstwa będzie wyczerpująca ,co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości.Och jak ja bym chciał być tak dyspozycyjnym.Jak widać nawet w sezonie można znaleźć ciekawe oferty ( mam na myśli w dobrej cenie ).Napisz czy twoim priorytetem w wyborze był lot i jego cena,czy może miejsce.Czy jest coś jeszcze co zamierzasz zwiedzić,czy może nastawiony jesteś na bierny wypoczynek.
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Przydatne informacje o Kenii

6
Dlaczego tam?
Żonę ciągnęło wcześniej, ja optowałem za Tajlandią, Mauritiusem, Sri Lanką lub Curacao.
Miało być po prostu ciepło - to nagroda, że dożyłem 50-ki.

Dostałem propozycję z Mauritiusa - Flic en Flac - apartament na cały luty 800 euro + przelot 3,4 k;
Tajlandia tydzien jazda tam Emirates i stop-overy w Dubaju i Singapurze 2,8k + 2 tygodnie w domku na plaży koło Hua Hin (1,5k)+ tydzień w Pukhet i Bangkoku.
Na Sri Lance miałem problemy ze znalezieniem przez internet domków w przyzwoitej cenie.
Curacao lub St Martin to niestety 4 k za bilet i hoteliki w cenie europejskiej więc drogawo.

I dostałem od znajomej kilkanaście maili do wynajmujących domki w Diani Beach w Kenii. Jak jeszcze znalazłem lot do Mombasy za 2,2 k to się nie wahałem.
Pobyt w domku wśród tubylców poczuć klimat mieszkania w Afryce, wypad na Safari, a oprócz tego snoorkeling i dużo pływania, oglądnąć Mombasę i po prostu się pobyczyć.

Zawsze gdzie nie byłem chciałem jak najwięcej zobaczyć myślę, że warto tak trochę zwolnić i pomieszkać. Może zastanowić się nad zamieszkaniem w takim kraju na emeryturze (nawet z naszą będziemy tak jak bogacze).

Tabletki na malarię kupię tam, są ponoć 4 razy tańsze. Tu muszę jeszcze uskutecznić szczepienie na żółtą febrę i tężec.

Re: Przydatne informacje o Kenii

7
Tak to już bywa z tymi żonami :lol: jak już coś postanowią to już nic ich nie odwiedzie od realizacji zamierzeń.A może właśnie tak miało być i będzie lepiej niż gdzie indziej.Przekonamy się po powrocie.Widać że profesjonalnie przygotowujesz się do podróży.Jeśli natomiast chodzi o wiek to myślę że stwierdzenie " dopiero pięćdziesiątka brzmi lepiej" niż dożyłem pięćdziesiątki :D :D

Co do zwiedzania Addis Abeba to zależy kto co lubi.Jeśli zamierzać podążać szlakami kultury to na pewno warto zobaczyć narodowe muzeum,będące jednym z najważniejszych miejsc w tym mieście.

Kolejnym obowiązkowym przystankiem powinno być Ethnographic Museum będące niegdyś pałacem o bogatej kolekcji zbiorów.Jeśli lubisz starodawne kościoły to na uwagę zasługują dwa z nich.

Trinity Cathedral oraz St’ George Church zbudawany w 1846.

Na koniec najlepsze,czyli najwyższe wzgórze usytuowane w północnej części miasta ( Entoto Mountain ).Widok niesamowity.

Na koniec polecam spacer po najstarszym bazarze Mercato.

To tyle na początek w telegraficznym skrócie ;)
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Przydatne informacje o Kenii

8
I zaczynam mieć ;) "reise fieber" jak mówią Ślązacy.
Wyjeżdżam za trzy dni. Jestem po szczepieniach - żółta febra i tężec. Tabletki na malarię dostałem od córki. Kupione w Dubaju po 20 zł. Biorę te, co się bierze raz na tydzień.
Biorę też nasze naturalne "szczepionki" (najlepsze są z żyta) - to mnie powinno zabezpieczyć przed problemami żołądkowymi (zawsze działało).
Na miejscu :idea: kupię sprzęt do snoorkelingu i myślę, że tak dotrwam do wiosny. Wracam dopiero 20 lutego :D . Nie ma to jak zostawić sobie trochę starego urlopu, w lutym szefowie sami wyrzucają i mówią, bierz wszystko. :lol:

Re: Przydatne informacje o Kenii

9
Twój profesjonalizm powinien być drogowskazem dla wielu ,którzy bagatelizują szczepienia,a później no cóż jest już za późno.
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości