Nieprzeczytane posty

Czy kobiety podróżują samotnie, czy to bezpieczne i jak wyglądają statystyki

1
W branży podróży lotniczych na świecie obserwuje się nowy trend w zakresie rosnącej liczby niezależnych kobiet-pasażerów, a wśród tych kobiet podróżujących, indyjskie kobiety mają znaczący udział w tej branży. To objawienie wysunęło się na pierwszy plan w badaniu British Airways (BA). BA opublikowała Global Solo Travel Study na świecie aby zrozumieć, które miejsca są najbardziej kuszące dla prawdziwego eskapizmu.

BA Global Solo Travel Study, w którym wzięło udział prawie 9000 18-64-latków w Wielkiej Brytanii, USA, Francji, Indiach, Niemczech, Włoszech, Brazylii i Chinach, wykazało, że ponad 50% kobiet wzięło urlop samodzielnie, a 75% kobiet planuje samotną podróż w ciągu najbliższych kilku lat.

Według badania BA, prawie 47% indyjskich kobiet twierdzi, że podróżowało samotnie, przez co najmniej 2 - 5 razy, a 30% indyjskich podróżnych zamierza podróżować w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy. Maksymalna liczba osób podróżujących samotnie w Indiach mieści się w przedziale wiekowym 18-25 lat.

Z badania wynika, że najwięcej indyjskich podróżników, 37% podróżowało samotnie do Europy, a 33% podróżowało do Zjednoczonych Emiratów Arabskich i na Bliski Wschód.

Zanna Van Dijk, blogerka podróżnicza i organizatorka indywidualnych podróży samotnej kobiety, komentuje: "Nie ulega wątpliwości, że współczesne podróże uległy zmianie. To, czego kobiety szukają z czasem dla siebie, to odkrywanie, odkrywanie i odkrywanie. Nie jesteśmy już dłużej związani tradycyjnymi rodzinnymi koncepcjami urlopowymi czy stygmatyzacją w samotności".

W badaniu wspomniano również o najbardziej odważnych podróżnikach i stwierdzono, że we Włoszech 63% kobiet w wieku 18-65 wyruszyło w podróż do innego kraju, a następnie 60% do Niemiec. Najmniej skłonne do wyjazdu za granicę, z zaledwie 16%, były kobiety z USA.

Co ciekawe, niemieccy podróżni najczęściej wyjeżdżają w pojedynkę, przy czym jedna na pięć z nich traktowała się jako samotna podróż ponad 10 razy, ale krajem najbardziej skłonnym do podróżowania na długich dystansach są Chiny, gdzie prawie 50% z nich lata w ciągu 11 godzin za swoje ostatnie międzynarodowe doświadczenie.

British Airways Holidays, powiedział: "Na British Airways nasza 16,000 niesamowita załoga pokładowa obsługuje ponad 800 lotów dziennie do ponad 200 miejsc docelowych. Są ekspertami w dziedzinie podróży, często dostrzegają nowe trendy i, co najważniejsze, rozumieją potrzeby naszych klientów. To, co wracało do nas dzięki badaniom, które przeprowadziliśmy i anegdotycznie od naszej załogi, to wzrost liczby kobiet, które wybrały długie i krótkie trasy podróży na własnych warunkach".
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Czy kobiety podróżują samotnie, czy to bezpieczne i jak wyglądają statystyki

2
W zasadzie dlaczego kobiety nie miałyby podróżować samotnie? No i pytanie oczywiste: czy cel podróży związany jest z pracą (wtedy już zupełnie nie widzę żadnego problemu) czy jest to wyjazd typowo turystyczny vel podróżniczy. W drugim przypadku pytanie raczej: "Czy ludzie podróżują samotnie?". Niektórzy nie wyobrażają sobie samotnego wyjazdu. No bo nudno, nie ma się do kogo odezwać, no i w ogóle jak to - samemu? Inni z kolei o niebo wolą taką podróż. Bo nie ma się co czarować - dłuższy wyjazd w towarzystwie, szczególnie niesprawdzonym "w bojach" może stanowić dużo większe wyzwanie, niż w pojedynkę. W końcu spędzamy z sobą 24h, no może troszkę mniej - wszak trzeba też spać.
Podróżując solo, sami decydujemy co i w jakiej kolejności zobaczyć, gdzie chcemy zatrzymać się dłużej itd. Oczywiście będąc samotnie podróżującą kobietą trzeba mieć na uwadze lokalne uwarunkowania i zwyczaje, aby mniej więcej spodziewać się jakie sytuacje mogą mieć miejsce i jak w przypadku różnych zachowań tubylców reagować, ale też jak samemu się zachowywać/nie zachowywać. Ale w równym stopniu dotyczy to podróżujących solo, jak i w więcej osób.
Osobiście bardzo lubię podróżować w pojedynkę. Daje mi to swobodę działania, o której pisałam wyżej (sama decyduje gdzie ile spędzę czasu, co koniecznie chcę zobaczyć, a co odpuszczam). Ale jest jeszcze ważniejszy powód: samotna podróż otwiera na otoczenie. Podróżując w towarzystwie nawet jednej osoby, automatycznie tworzymy zamknięty krąg i jesteśmy mniej skłonni do interakcji. Kiedy podróżuję sama, mogę baczniej obserwować otoczenie, wyławiam więcej szczegółów. I dużo łatwiej wtedy nawiązać kontakt z miejscowymi, ale także, w razie niechcianego kontaktu, łatwiej go zakończyć - przynajmniej w miejscach, w których ja byłam. Nie zdarzył mi się bowiem brak reakcji ze strony postronnych osób w sytuacji, kiedy samotna kobieta potrzebuje pomocy :)
O moich podróżach: http://tamdaleko.pl/ (partner forum)

Re: Czy kobiety podróżują samotnie, czy to bezpieczne i jak wyglądają statystyki

3
Samotne podroze maja oczywiscie plusy i minusy.
Mysle, ze nic w tym dziwnego, dzis dziewczyny sa bardziej odwazne i maja coraz mniej kompleksow, spotykalem nie raz samotnie podrozujace dziewczyny w najbardziej odleglych zakatkach globu. :)
Chcialbym dodac, ze dziewczyny z Indii czy Chin podrozuja najchetniej w towarzystwie.
Osobiscie nie polecam samotnym dziewczonom podrozy do krajow muzulmanskich czy Czarnej Afryki.
Dla mnie podróże maja na celu nie tylko spełnienie marzeń i poznanie innych kultur, ale przede wszystkim poznanie samego siebie.

Biegun Pólnocny lodołamaczem atomowym
Antarktyda / Polska Stacja Arctowski
Wizyta w Czarnobylu i Prypeci
Magic Socotra
Urodziny na pokładzie Swiss w First Class!

Re: Czy kobiety podróżują samotnie, czy to bezpieczne i jak wyglądają statystyki

5
Ja osobiście od jakiegoś czasu jeżdzę sama po świecie. Na początku wyjechałam jako au pair do USA, potem odbyłam kilka podróży autostopowych po Europie (to akurat z moją koleżanką), później wyjechałam sama na kilka miesięcy do Azji a obecnie mieszkam od prawie roku sama w Australii. Uważam, że podróże w samotności nie są dużo bardziej niebezpieczne niż podróżowanie z kimś. A warto też wspomnieć że uczą one nas doś dużo.

Od jakiegoś czasu prowadzę swojego bloga na którym opisuję swoje przygody. Zapraszam do lektury ;) https://www.facebook.com/Solo-w-podr%C3%B3%C5%BCy-112386130494234/?modal=admin_todo_tour

Re: Czy kobiety podróżują samotnie, czy to bezpieczne i jak wyglądają statystyki

6
Osobiscie nie polecam dziewczynom samotnych podrozy do krajow muzulmanskich czy Czarnej Afryki
Nawet we Włoszech można się "zgubić" bezpowrotnie jeśli się ma słowiańską urodę. Wszystko zależy do miejsca, czasu i ... czasami wyglądu. Pomijam "przeszczepy" bo to może każdego spotkać poniżej 20 lat lub "pracy w nocnych clubach" gdzie ładne dziewczyny nie zobaczą słońca przez kolejnych 5 lat.
Więc, ... czy można podróżować samotnie ... można. Przecież wybór należy do nas.

Re: Czy kobiety podróżują samotnie, czy to bezpieczne i jak wyglądają statystyki

7
Sledztwo w sprawie tragicznej smierci Magdaleny Żuk w Egipcie nadal trwa, ale warto obejrzec ten filmik, co moze czekac samotnie podrozujace dziewczyny do krajow muzulmanskich, a szczegolnie do Egiptu:

https://www.youtube.com/watch?v=zVx7dgeNfkg

Ale takich przypadkow jast sporo i b. dziwne, ze wszystkie ofiary niby popelniaja samobojstwa.

22-LETNIA MODELKA wyskoczyła z hotelowego okna w Dubaju! Skończyło się jak w przypadku Magdaleny Żuk?

Polka nie była pierwszą ofiarą w Egipcie. Seria tajemniczych śmierci turystek

Wyglada, ze dosypuja dziwne substancje do drinkow, o czym moze swiadczyc podobne do Magdy Zuk zachowanie tego mlodego i zdrowego 20-latka z PL, mogl byc rowniez wykorzystany sexualnie.

Świadkowie opisali ostatnie chwile życia Polaka, który zmarł w Egipcie. Młody mężczyzna miał popełnić samobójstwo

Sprawa śmierci Magdaleny Żuk odbiła się szerokim echem w polskich mediach. Ponad rok po jej śmierci w tym samym kurorcie - Hurghadzie zginął kolejny Polak, 20-letni Marcin M.
Wstępne informacje wskazują, że Polak popełnił samobójstwo, jednak sprawa jest niewyjaśniona i tajemnicza. Marcin M. przyjechał do Egiptu na wakacje i ostatnich kilka dni przed śmiercią skarżył się na złe samopoczucie i trafił nawet z tego powodu na kilka godzin do szpitala. Zwrócił się też do organizatora z prośbą o umożliwienie wcześniejszego powrotu do Polski, co jednak nie było możliwe ze względu na brak połączeń lotniczych. W szpitalu twierdził, że "słyszy głosy", był także odwodniony i miał niski poziom cukru we krwi.


To b. dziwne, ze mlodzi, zdrowi ludzie, bez wczesniejsczych schorzen psychicznych, podczas urlopow wypoczynkowych dostaja powaznych zalaman nerwowych, atakow psychozy i popelniaja samobojstwa.
Dla mnie podróże maja na celu nie tylko spełnienie marzeń i poznanie innych kultur, ale przede wszystkim poznanie samego siebie.

Biegun Pólnocny lodołamaczem atomowym
Antarktyda / Polska Stacja Arctowski
Wizyta w Czarnobylu i Prypeci
Magic Socotra
Urodziny na pokładzie Swiss w First Class!

Re: Czy kobiety podróżują samotnie, czy to bezpieczne i jak wyglądają statystyki

8
Wlasnie, co podaja statystyki:

84% of solo travellers are women. 72% of women in the US have taken a solo vacation. Solo travel #1 trend for 2019 according to Klook. 131% increase in the number of Google searches online for 'solo travel' between 2016 and 2019.

https://www.condorferries.co.uk/solo-travel-statistics
Dla mnie podróże maja na celu nie tylko spełnienie marzeń i poznanie innych kultur, ale przede wszystkim poznanie samego siebie.

Biegun Pólnocny lodołamaczem atomowym
Antarktyda / Polska Stacja Arctowski
Wizyta w Czarnobylu i Prypeci
Magic Socotra
Urodziny na pokładzie Swiss w First Class!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kobieta w podróży”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości