Nieprzeczytane posty

Re: Papua-Nowa Gwinea

21
Osobiście używam Fairfx choć nie wiem czy w twoim przypadku to zda rezultat.

https://www.fairfx.com/

Chodzi o to że kupując walutę na miejscu wyjdzie Ci prawdopodobnie lepszy rate ( np na Lotnisku). Osobiście myślę jednak ze aż tak dużej różnicy nie powinno być. Jak wymieniam pieniądze w UK przez fairfx to mam prawie taki sam rate jak w najlepszym kantorze w mieście. A będąc na miejscu wypłacam lokalną gotówkę ( bez żadnych prowizji i płacę w sklepach. I co najważniejsze jak ci zabraknie gotówki to doładowujesz online ( wszędzie) .

Pytanie tylko czy zarówno Fairfx jak i inni operatorzy dysponują tą walutą ( na 99% podejrzewam że tak) jeśli nie to pozostaje Ci wziąć normalną kartę a ewentualne pieniądze wymienić na lotnisku. Wybierając kartę w FX mozesz wybrać kartę z daną walutą tylko ( sprawdź czy jest dostępna) lub z kilkoma walutami w jednej, choć tutaj rate jest nieco niższy).

Re: Papua-Nowa Gwinea

22
I znowu dzięki za odpowiedzi.

- Pomyślałem, że na NG działają polscy misjonarze werbiści i napisałem do nich maila - może dzięki temu uzyskam jakieś pomocne informacje...
- przewodnik z lonely Planet jest bardzo dobry i polecam.

według moich obliczeń na całości czyli od Port Moreby do Ramu i z powrotem będę potrzebował około 18 dni +/- 2 dni. Do tego w zależności od linii od 1 do 3 dni lotu w jedną stronę... Hmmm trochę długo. Musze się zastanowić czy z czegoś jeszcze nie zrezygnować....i tu w rachubę wchodzi praktycznie jedynie Rabaul. Plan się tworzy, jak będę miał to prześlę.

Jeśli chodzi o ferry z Lae do Finschafen to jest Luship - kilka razy dziennie, płynie 3-4 godziny za K40-50 (cena sprzed kilku lat, więc teraz pewnie więcej), z tym, że pływają jedynie do Buki, czyli około 3 km od Gagadu, czyli głównego "ośrodka" zatoki Finscha. Tam się można dostać pieszo:)

Re: Papua-Nowa Gwinea

23
No to plan pomału się kreuje.

Oprócz pełnego planu liczymy także na małą relację po powrocie u nas na forum ( a może coś napiszesz live będąc na miejscu, to było by fajne) . No i oczywiście jak wyczytasz coś w przewodniku o czym nie wiemy to daj znać, dodatkowe info na pewno się przydadzą. Jeśli chodzi o uszczuplenie trasy to warto ograniczyć się jakiegoś mniejszego obszaru, choć z drugiej strony z uwagi na kiepską infrastrukturę drogową może lepiej było by skupić się na rejonach gdzie łatwo dotrzeć samolotem. Może się wówczas okazać że choć trasa samolotem będzie dłuższa, jeśli chodzi o dystans to może okazać że szybciej tam dotrzesz niż autem lub łodzią w mniejszym obszarze. Tak czy inaczej bez kompromisów się nie obejdzie. Poza tym lepiej zobaczyć coś więcej w rejonie, jeśli już tam dotarłeś niż skakać z miejsca na miejsce i tak naprawdę zobaczyć więcej rzeczy ale po łepkach, jak tak nie lubię. Ciężko także coś polecić gdyż w Twoim przypadku chodzi przecież o pracę doktorską a to zupełnie inna historia.

Podsumowując. Ograniczył bym się do miejsc w regionie w którym już jesteś (jeśli w miarę łatwo będziesz mógł dostać się od punku a do b) a jeśli masz zamiar przemieścić się gdzieś dalej, to tak żebyś dostał się tam możliwie jak najszybciej.

Czekamy na plan a jakby co to pisz, zawsze postaramy się pomóc :)

Re: Papua-Nowa Gwinea

25
Cześć,
dawno nie pisałem, ale plan się tworzy:) Aczkolwiek Sepik sobie odpuściłem, chciałem sobie tez Rabaul odpuścić, ale moja żona powiedziała: no jak już tam będziesz..., więc zobaczę:)
jestem na etapie dotarcia z Hansa Bay do rzeki Ramu i mam problem, mianowicie może ktoś się orientuje czy lepiej
- będzie się przedzierać tak jak leci North Coast Highway przez dystrykt Gabun (tam jest most, ale na mapach Google nie ma nazwy miejscowości - a nie miałem czasu poszukać) i dalej w stronę ujścia (choć tam w pewnym momencie kończy się droga i nie wiem za bardzo co dalej,
- czy odbić w Hansa Bay w lewo i w kierunku Ramu River Base Camp (Bunapae),a ujście sobie odpuścić.
Co myślicie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe kraje i terytoria zależne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości