Nieprzeczytane posty

Jedziecie na Zanzibar? koniecznie odwiedźcie Stone Town

1
Zanzibar to oczywiście wspaniałe plaże i piękna pogoda. Jednak będąc na wyspie warto zagłębić się w jej historię. Szczególnie, że wyspa przez lata była ważnym punktem na "niewolniczej mapie świata".
Wyspa Zanzibar posiada bardzo bogatą historię. To wspaniałe miejsce przez stulecia przechodziło w kolejne władania. Zanzibar już w X wieku został zaatakowany przez Arabów. Później nastały rządy Portugalczyków, a następnie Sułtanów Omany. Ostatnim mocarstwem, które pozostawiło swoje ślady na wyspie jest Wielka Brytania.

To wszystko sprawia, że Zanzibar to miejsce, gdzie na każdym kroku odnajdziemy ślady historii. Doskonałym tego przykładem jest Stone Town Zanzibar. Ta część starego miasta przez wielu nazywana jest duszą i perłą Zanzibaru. Dlatego podczas urlopu na wyspie nie można przejść obok tego miejsca. Stone to doskonały przykład mieszanki kultur całego świata. Znajdziecie tam ślady obecności Europejczyków, Hindusów, Chińczyków, Arabów oraz rdzennych mieszkańców Afryki.

Zwiedzając to miejsce musicie zobaczyć takie atrakcje jak Dom Cudów, dawny targ niewolników, Fort Arabski lub dom Freddiego Mercurego.
Więcej na temat Stone Town w Zanzibarze przeczytacie pod tym linkiem https://taniewakacje.eu/stone-town-zanz ... -zobaczyc/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Reklama dla naszych subskrybentów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości