Nieprzeczytane posty

Re: Wasze sposoby na wypadanie włosów

2
wypadanie włosów może być związane z niedoborem żelaza w organizmie. W tej sytuacji powinniśmy jeść odpowiednio dużo chudego mięsa czerwonego, wątroby, chudych gatunków wędlin. Jest to źródło żelaza hemowego, dobrze przyswajanego przez organizm.Uwzględniaj w jadłospisie produkty roślinne o stosunkowo dużej zawartości żelaza (płatki zbożowe, suszone owoce, warzywa strączkowe, warzywa o zielonych liściach).Spożywaj dużo owoców i warzyw bogatych w witaminę C (czarna porzeczka, sok pomarańczowy, natka pietruszki, papryka), ponieważ dieta bogata w tę witaminę zwiększa przyswajanie żelaza niehemowego (z jaj i produktów roślinnych). Do każdego posiłku dodawaj więc warzywa i owoce o dużej zawartości witaminy C. Pamiętaj, by warzywa i owoce jeść na surowo, gdyż witamina C jest wrażliwa na temperaturę i obróbka kulinarna znacznie zmniejsza jej ilość w danym produkcie. Ogranicz spożycie kawy i herbaty. Zawierają one taniny – związki hamujące wchłanianie żelaza z przewodu pokarmowego. To niekorzystne działanie można ograniczyć, pijąc te napoje nie w czasie posiłku czy bezpośrednio po nim, lecz między posiłkami.

Re: Wasze sposoby na wypadanie włosów

3
Owoce i warzywa możesz zastąpić świeżym sokiem - jedna szklanka dziennie wystarczy, a jesteś w stanie wypić więcej owoców niż przejeść. Sok powinien być z wyciskarki, nie sokowirówki, ostatecznie jednodniowe ze sklepu też dają radę. Taki sok to masa witamin.
Możesz stosować wcieranie oleju rycynowego w skórę głowy na porost, oraz olejowanie włosów i dodawanie hydrolizowanej keratyny do odżywek i masek, żeby wzmocnić włosy. Podobno wcieranie kozieradki też pomaga, ale sama nie testowałam.
Zmień sposób suszenia włosów (delikatne wyciskanie w ręcznik lub bawełnianą koszulkę zamiast pocierania ręcznikiem) i rozczesywania (szczotka z naturalnego włosia, tangle teezer), żeby nie uszkadzać i nie wyrywać włosów.
Jeśli obecny szampon Ci nie służy, zamień go na łagodny bez SLS.

Powodzenia :)

Re: Wasze sposoby na wypadanie włosów

6
Na pewno osoby, które dbają o włosy i stosują dobrej jakości kosmetyki, mają znacznie mniejsze problemy z ich wypadaniem. Powodów takiego stanu rzeczy może być przynajmniej kilka. Ja też do niedawna miałem z tym poważne problemy, ale zacząłem stosować różne olejki i zauważyłem poprawę ogólnego stanu włosów. Póki co nie ma więc tragedii, ale będę musiał pomyśleć jeszcze na jakimś szamponem.

:)

Re: Wasze sposoby na wypadanie włosów

8
To prawda, olejki są bardzo ważne, ale trzeba też pamiętać że jest wiele przyczyn wypadania i ustalenie z którą ty się zmagasz to podstawa - potem myśli się, jak przyczynę zwalczyć. Ostatnio na vossp.com czytałam o tym spoko artykuł, moze mogłabym znaleźć link ale musiałabym się dogrzebać - tylko tam to było ukierunkowane na wypadanie spowodowane zmianami pór roku, a częściej problem jest dużo poważniejszy niż sezonówki. Może wybierz się do trychologa?
Carpe Diem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości