Nieprzeczytane posty

Na jakiej greckiej wyspie byłeś? Co polecasz?

1
Jakie greckie wyspy polecacie? Rok temu byłem na Korfu w miejscowości Sidari. Jednym słowem- fantastycznie. Piękne klify, mnóstwo zieleni, zatoczek, kanałów. Brzegiem można było chodzić godzinami odkrywając nowe miejsca... A do tego zarys albańskich gór po drugiej stronie morza. Jeden minus- niezbyt szeroka, brudna, kamienista plaża. I zimne morze- w sumie dwa minusy.

Jakie macie doświadczenia z Greckimi wyspami? Co polecacie a co nie?

Re: Na jakiej greckiej wyspie byłeś? Co polecasz?

2
Ja odpoczywałam na wyspie Thassos . Ta cudowna wyspa jest kwintesencją greckich klimatów. Spokojna miejscowość. Całą wyspę można podziwiać na wycieczce autokarowej dookoła wyspy.Ciekawostką jest obszar archeologiczny ze śladami trzech epok - hellenistycznej,rzymskiej i bizantyjskiej. Zawsze, kiedy podziwiam pozostałości dawnych kultur dopada mnie poczucie własnej małości jako człowieka - życie ludzkie szybko przemija a jednak to ,co stworzył człowiek może przetrwać wieki i daje początek innym kulturom.

Re: Na jakiej greckiej wyspie byłeś? Co polecasz?

4
gromadzia3 pisze:Ja odpoczywałam na wyspie Thassos z funclub. Ta cudowna wyspa jest kwintesencją greckich klimatów. Spokojna miejscowość. Całą wyspę można podziwiać na wycieczce autokarowej dookoła wyspy.Ciekawostką jest obszar archeologiczny ze śladami trzech epok - hellenistycznej,rzymskiej i bizantyjskiej. Zawsze, kiedy podziwiam pozostałości dawnych kultur dopada mnie poczucie własnej małości jako człowieka - życie ludzkie szybko przemija a jednak to ,co stworzył człowiek może przetrwać wieki i daje początek innym kulturom.

Ja rowniez dwa lata temu postanowilam rozpoczac swoja przygode z greckimi wyspami i zaczelam wlasnie od wyspy Thassos z funclubem. Dla mnie rewelacja - kocham grecki klimat, ich kulture, a uwazam ze plaze i krajobrazy zachwycaja jak w malo ktorym europejskim kraju:) Dodatkoowo jedzenie przepyszne, hotel rewelacja, a cena niewielka jak na taka dawke niezapomnianych wrazen:)

Re: Na jakiej greckiej wyspie byłeś? Co polecasz?

5
Ja byłem na Rodos i gorąco polecam wyjazd na wyspę. Byłem w okolicy Lardos niedaleko miasta Lindos z pięknym akropolem. Koniecznie zobaczyć trzeba. Piękne stare miasto Rodos wraz z portem i pałacem Wielkich Mistrzów robi wrażenie. Wspaniałe plaże i jak się wypożyczy samochód na kilka dni to można naprawdę zobaczyć kilka cudów natury jak zatoka Anthonego Quinna i Tsambika Beach.

Re: Na jakiej greckiej wyspie byłeś? Co polecasz?

6
Kreta. Byłam w niewielkiej turystycznej miejscowości Bali, usytuowanej na północy wyspy w samym środku Krety. Położenie miejscowości jest o tyle wygodne, że wszędzie jest blisko a na Krecie oprócz pięknych widoków jest sporo do zwiedzania. Szczerze polecam Knossos oraz trzecie co do wielkości, niezwykle urokliwe miasto - Rethymno :) Jednak Kreta, mimo swoich przepięknych krajobrazów i godnych uwagi zabytków, nie jest w stanie przyćmić jednej z piękniejszych wysp na świece - Thira, potocznie zwaną Santorini. To po prostu trzeba zobaczyć :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyspy Greckie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości