Nieprzeczytane posty

Na co zwracać uwagę wynajmując auto?

1
Nie było jeszcze takiego tematu, a pytam, bo mam taką potrzebę. Planuję wynająć auto w Polsce. Na co należy zwracać uwagę wynajmując auto w wypożyczalni?Trzeba przedstawiać jakieś zaświadczenia? Kaucje? Czy podczas zwrotów wypożyczalnie doszukują się zadrapań, otarć itd? Czy są jakieś limity km?

Re: Na co zwracać uwagę wynajmując auto?

2
Cóż, jak to zwykle bywa koniecznie dokładnie przeczytaj umowę.
Zwróć uwagę co zawiera ubezpieczenie (szyby, opony), czy masz udział własny w szkodzie.
Najlepiej obejrzeć dokładnie auto i prosić o zapisanie rys czy ew. usterek, tak by nie zostały przypisane Tobie.
O kaucjach nei słyszałam.
jeśli potrzeby fotelik, to nalezy to z wyprzedzeniem zgłosić.
Niektóre wypożyczalnie mają limit kilometrów - dlatego raz jeszcze uwrażliwiam na konieczność dokładnego przeczytania, a nie tylko przejrzenia umowy.
Niektóre wypożyczalnie udostępniają treść umowy na swojej stronie.

Re: Na co zwracać uwagę wynajmując auto?

3
Zwykle jak muszę to korzystam z tych dużych sieciowych wypożyczalni jak np Avis.
Auta mają tam świeże, nie trafiliśmy jeszcze na takie aby było starsze niż rok czy dwa. Trzeba dokładnie obejrzeć auto, sprawdzić zarysowania itd, ale z doświadczenia wiem, że nie powinni robić problemów. W mniejszych wypożyczalniach jest zwykle taniej, ale wymagają często dziwnych zaświadczeń, kaucji itd. Wybór też jest często mniejszy.

Re: Na co zwracać uwagę wynajmując auto?

4
Witaj,

Z racji dość sporego doświadczenia pozwolę sobie dodać kilka cennych rad

1) Na początek sprawdź jakie firmy wypożyczają auta w miejscu, w którym chcesz wynająć auta ( możesz użyć wyszukiwarki bardzo dobrego brokera

http://www.holidayautos.com/pl/

2) Zrób listę firm a później po kolei sprawdź opinie o nich

niestety większość firm oszukuje, jedne bardziej inne mniej. Najlepiej skorzystać z usług dużych firm, choć nie jest to regułą. Np miałem duże problemy z Avis, w dodatku oszukali mnie na niezłą sumkę, więc nigdy więcej z nimi nie pojadę.
Jedną z najlepszych firm jest Hertz niestety są bardzo drodzy. W Polsce korzystałem kilku krotnie z ekspres car i byłem zadowolony. Dowodem na to że nie tylko duże firmy się liczą jest mała portugalska firma Luzcar, która swoim serwisem przewyższa nie jedną bardzo popularną firmę. Niestety nie zawsze jest tak różowo.

3) Tak więc jak już mamy wybraną firmę, sprawdzamy czy dana firma zapewnia doubezpieczenie, które w razie problemów ( zarysowania, wandalizmu) zapewnia nam spokój.

4) Sprawdzamy auto ( jeśli jest doubezpieczenie nie trzeba, choć ja zawsze sprawdzam i informuje o problemach z autem)

Jak doubezpieczenie jest dostępne to sprawdzamy czy nie jest tak że kwota doubezpieczenia obowiązuje do szkód na określoną cenę ( tak jest w Europcar gdzie doubezpieczenie za 19 funtów ) dziennie ubezpiecza na wypadek zniszczeń do kwoty 1500 funtów, więc jeśli szkody przekroczą tę sumę doubezpieczenie nie działa.


5) Sprawdzam czy firma akceptuje karty debetowe ( niestety tylko avis akceptował, tak było przynajmniej na jego stronie, na miejscu okazało się że nie końca, dlatego prawie zawsze trzeba mieć własną kartę kredytową ( nazwisko na karcie musi być takie same jak na umowie wynajmu)

6) CZYTAMY CAŁĄ UMOWĘ, DOSŁOWNIE CAŁĄ

7) Sprawdzamy czy musimy oddać auto z pełnym bakiem czy nie ( jest w UMOWIE ;) ;) )

8) Polecam użyć stron brokerskich, takich jak autoholiday, które pełnią rolę tzw pośrednika dzięki czemu mogą pomóc w razie problemów.

9) Po oddaniu auta warto poprosić o potwierdzenie że z autem jest ok ( mamy dowód na wypadek zniknięcia z naszej karty pieniędzy za sprawą np nie uzupełnionego paliwa. Ewentualnie robimy zdjęcia auta oraz poziomu paliwa

10) Ponadto niektóre firmy pobierają depozyt (zamrażają go na karcie)

To jest moja lista, którą stosowałem wynajmując auto w Portugalii, Hiszpanii I Włoszech. Teraz planuje Francję i z wybrałem Hertz ponieważ reszta to kompletna klapa.

Mam nadzieje że choć troszkę pomogłem ;) ;) ;) W razie pytań pisz śmiało
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Na co zwracać uwagę wynajmując auto?

10
Na pewno trzeba przeczytać dokładnie umowę i na to jak wygląda samochód. Ja kiedy wynajmuję samochód zwracam też uwagę na koszty i sumę końcową wynajmu. Dlatego też szukam miejsc gdzie jest najkorzystniej. Ostatnio nawet wpadłam na coś takiego co nazywa się car sharing. W Polsce pojawiło się to niedawno, ale daje radę :D Można dużo zaoszczędzić jeżeli ktoś wynajmuje często samochód. W moim przypadku tak właśnie jest. Jeżeli chcielibyście poczytać o tym więcej to polecam wejść na https://www.mobilrent.pl/car-sharing-polska/ Może akurat się przekonacie do takiej formy wynajmowania samochodów xD
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości